Yaka Mah. Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55400

Posta Kodu Sorgulama

Yaka Mah. Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yaka Mah. adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yaka Mah.’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yaka Mah. Posta Kodu 55400. Yaka Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yaka Mah. Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yaka Mah. adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yaka Mah. gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yaka Mah. adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yaka Mah. posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yaka Mah. da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yaka Mah. adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yaka Mah. Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yaka Mah. Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yaka Mah. İlçesinde toplamda 143 tane mahalle bulunmaktadır. Yaka Mah. Mahalleleri (Adaköy Köyü, Ağcaalan Köyü, Ağıllar Köyü, Akalan Köyü, Aktekke Köyü, Alaçam Köyü, Alparslan Mah., Altınay Köyü, Altınkaya Mah., Altınova Köyü, Altıntepe Mah., Altınyaprak Mah., Asar Köyü, Asmaçam Köyü, Bahçeler Mah., Bakırpınarı Köyü, Barış Köyü, Başaran Köyü, Başkaya Köyü, Bengü Köyü, Boğazkaya Mah., Burunca Köyü, Büyükcami Mah., Cumhuriyet Mah., Çalköy Köyü, Çamaltı Köyü, Çatak Köyü, Çataltepe Köyü, Çilhane Mah., Çulhakoca Köyü, Darboğaz Köyü, Dededağı Köyü, Dedeli Köyü, Derbent Köyü, Dere Mah., Dereler Köyü, Dikencik Köyü, Doğankaya Köyü, Düzköy Köyü, Elalan Köyü, Eldavut Köyü, Elifli Köyü, Emenli Köyü, Emirefendi Mah., Esençay Köyü, Evrenuşağı Köyü, Eynegazi Köyü, Fatih Mah., Fener Köyü, Fevziçakmak Mah., Gazibeyli Köyü, Gaziosmanpaşa Mah., Gazipaşa Mah., Gerzeliler Köyü, Girnemerkez Mah., Gökçeağaç Köyü, Gökçekent Köyü, Gökçesu Köyü, Göltepe Köyü, Gümüşyaprak Köyü, Hacınabi Mah., Hacıoğlu Köyü, Hariz Köyü, Hıdırellez Köyü, Hüseyinbeyli Köyü, İğdir Köyü, İkiztepe Köyü, İlyaslı Köyü, İnözükoşaca Köyü, İshaklı Mah., İsmetpaşa Mah., Kahraman Köyü, Kalaycılı Köyü, Kamberli Köyü, Kanlıgüney Köyü, Kapıkaya Köyü, Karaburç Köyü, Karakütük Köyü, Karıncak Köyü, Karpuzlu Köyü, Kasnakcımermer Köyü, Kavakpınar Mah., Kaygusuz Köyü, Kelikler Köyü, Kemalpaşa Mah., Keresteci Köyü, Kırazlık Mah., Kızılırmak Mah., Komşupınar Köyü, Koruluk Köyü, Koşu Köyü, Kozağzı Köyü, Köprübaşı Mah., Köseli Köyü, Kuşçular Köyü, Kuşluğan Köyü, Kuzalan Köyü, Küçükkavakpınarı Köyü, Lengerli Köyü, Merkez Mah., Meşelitürkmenler Köyü, Mevlana Mah., Müstecep Köyü, Orta Mah., Ortadurak Köyü, Osmanbeyli Köyü, Ozan Köyü, Örencik Köyü, Paşaşeyh Köyü, Sahilkent Köyü, Sarıçevre Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıköy Köyü, Sarmaşık Mah., Sarpın Köyü, Selemelik Köyü, Sürmeli Köyü, Şahinkaya Köyü, Şeyhören Köyü, Şeyhulaş Köyü, Şirinköy Köyü, Tabakhane Mah., Taşköprü Köyü, Tekke Mah., Tepebaşı Köyü, Tepecik Köyü, Terzili Köyü, Türbe Köyü, Türkköy Köyü, Tütüncüler Köyü, Uluağaç Köyü, Üçpınar Köyü, Yağmurca Köyü, Yaka Mah., Yenialan Köyü, Yenikızılırmak Mah., Yeniköy Köyü, Yeraltı Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilova Mah., Yeşilyazı Köyü, Yiğitalan Köyü, Yörgüç Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yaka Mah. adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yaka Mah. Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yaka Mah. posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yaka Mah. seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yaka Mah. Posta Kodu 2022

Web sitemizde Yaka Mah. posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yaka Mah. posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yaka Mah. posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yaka Mah. adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yaka Mah. adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yaka Mah. adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yaka Mah. nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yaka Mah. da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bafra Mahalleleri