Bafra Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 55400

Posta Kodu Sorgulama

Bafra Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 55400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bafra adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bafra’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bafra Posta Kodu 55400. Bafra adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bafra Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bafra adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bafra gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bafra adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bafra posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bafra da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bafra adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bafra Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bafra Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bafra İlçesinde toplamda 143 tane mahalle bulunmaktadır. Bafra Mahalleleri (Adaköy Köyü, Ağcaalan Köyü, Ağıllar Köyü, Akalan Köyü, Aktekke Köyü, Alaçam Köyü, Alparslan Mah., Altınay Köyü, Altınkaya Mah., Altınova Köyü, Altıntepe Mah., Altınyaprak Mah., Asar Köyü, Asmaçam Köyü, Bahçeler Mah., Bakırpınarı Köyü, Barış Köyü, Başaran Köyü, Başkaya Köyü, Bengü Köyü, Boğazkaya Mah., Burunca Köyü, Büyükcami Mah., Cumhuriyet Mah., Çalköy Köyü, Çamaltı Köyü, Çatak Köyü, Çataltepe Köyü, Çilhane Mah., Çulhakoca Köyü, Darboğaz Köyü, Dededağı Köyü, Dedeli Köyü, Derbent Köyü, Dere Mah., Dereler Köyü, Dikencik Köyü, Doğankaya Köyü, Düzköy Köyü, Elalan Köyü, Eldavut Köyü, Elifli Köyü, Emenli Köyü, Emirefendi Mah., Esençay Köyü, Evrenuşağı Köyü, Eynegazi Köyü, Fatih Mah., Fener Köyü, Fevziçakmak Mah., Gazibeyli Köyü, Gaziosmanpaşa Mah., Gazipaşa Mah., Gerzeliler Köyü, Girnemerkez Mah., Gökçeağaç Köyü, Gökçekent Köyü, Gökçesu Köyü, Göltepe Köyü, Gümüşyaprak Köyü, Hacınabi Mah., Hacıoğlu Köyü, Hariz Köyü, Hıdırellez Köyü, Hüseyinbeyli Köyü, İğdir Köyü, İkiztepe Köyü, İlyaslı Köyü, İnözükoşaca Köyü, İshaklı Mah., İsmetpaşa Mah., Kahraman Köyü, Kalaycılı Köyü, Kamberli Köyü, Kanlıgüney Köyü, Kapıkaya Köyü, Karaburç Köyü, Karakütük Köyü, Karıncak Köyü, Karpuzlu Köyü, Kasnakcımermer Köyü, Kavakpınar Mah., Kaygusuz Köyü, Kelikler Köyü, Kemalpaşa Mah., Keresteci Köyü, Kırazlık Mah., Kızılırmak Mah., Komşupınar Köyü, Koruluk Köyü, Koşu Köyü, Kozağzı Köyü, Köprübaşı Mah., Köseli Köyü, Kuşçular Köyü, Kuşluğan Köyü, Kuzalan Köyü, Küçükkavakpınarı Köyü, Lengerli Köyü, Merkez Mah., Meşelitürkmenler Köyü, Mevlana Mah., Müstecep Köyü, Orta Mah., Ortadurak Köyü, Osmanbeyli Köyü, Ozan Köyü, Örencik Köyü, Paşaşeyh Köyü, Sahilkent Köyü, Sarıçevre Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıköy Köyü, Sarmaşık Mah., Sarpın Köyü, Selemelik Köyü, Sürmeli Köyü, Şahinkaya Köyü, Şeyhören Köyü, Şeyhulaş Köyü, Şirinköy Köyü, Tabakhane Mah., Taşköprü Köyü, Tekke Mah., Tepebaşı Köyü, Tepecik Köyü, Terzili Köyü, Türbe Köyü, Türkköy Köyü, Tütüncüler Köyü, Uluağaç Köyü, Üçpınar Köyü, Yağmurca Köyü, Yaka Mah., Yenialan Köyü, Yenikızılırmak Mah., Yeniköy Köyü, Yeraltı Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilova Mah., Yeşilyazı Köyü, Yiğitalan Köyü, Yörgüç Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bafra adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bafra Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bafra posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bafra seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bafra Posta Kodu 2022

Web sitemizde Bafra posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bafra posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bafra posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bafra adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bafra adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bafra adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bafra nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bafra da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bafra Mahalleleri