Çayeli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 53210

Posta Kodu Sorgulama

Çayeli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 53210. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çayeli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çayeli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çayeli Posta Kodu 53210. Çayeli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çayeli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çayeli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çayeli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çayeli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çayeli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çayeli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çayeli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çayeli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çayeli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çayeli İlçesinde toplamda 85 tane mahalle bulunmaktadır. Çayeli Mahalleleri (Abdullahhoca Köyü, Adalar Mah., Aloğlu Mah., Altıntaş Mah., Arkadere Mah., Armutlu Köyü, Aşağıçaycılar Mah., Aşıklar Köyü, Avlu Mah., Başköy Köyü, Buzlupınar Köyü, Büyüktaşhane Mah., Çamlıca Mah., Çataklıhoca Mah., Çataldere Köyü, Çavuşlu Mah., Çeşmeli Köyü, Çınartepe Köyü, Çilingir Köyü, Çukurluhoca Köyü, Demirciler Mah., Demirhisar Köyü, Derecik Köyü, Düzgeçit Köyü, Erdemli Köyü, Erenler Köyü, Esendağ Köyü, Eskipazar Mah., Gemiciler Köyü, Gümüştaş Mah., Gürgenli Köyü, Gürpınar Köyü, Güzeltepe Köyü, Habiboğlu Mah., Haremtepe Köyü, Hassadıklar Mah., İncesırt Köyü, İncesu Köyü, Kaçkar Köyü, Kaptanpaşa Mah., Karaağaç Köyü, Kazancılar Mah., Kemerköy Köyü, Kesmetaş Mah., Kestanelik Köyü, Kirazlık Mah., Köprübaşı Köyü, Küçükçaferpaşa Mah., Küçüktaşhane Mah., Latifli Köyü, Limanköy Mah., Maden Mah., Maltepe Köyü, Merkez Mah., Musadağı Köyü, Ormancık Köyü, Ortaköy Köyü, Sabuncular Mah., Sarısu Köyü, Sefalı Köyü, Selimiye Köyü, Seslidere Köyü, Sırtköy Köyü, Soğuksu Mah., Şairler Mah., Şirinköy Köyü, Taşhane Mah., Topkaya Mah., Uzundere Köyü, Yaka Mah., Yalı Mah., Yamaç Köyü, Yanıkdağ Köyü, Yavuzlar Köyü, Yazıcılar Mah., Yenicami Mah., Yenice Köyü, Yenihisar Köyü, Yenipazar Mah., Yenitepe Köyü, Yeşilırmak Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yıldızeli Köyü, Yukarıçaycılar Mah., Zafer Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çayeli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çayeli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çayeli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çayeli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çayeli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çayeli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çayeli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çayeli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çayeli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çayeli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çayeli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çayeli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çayeli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çayeli Mahalleleri