Çaybaşı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52310

Posta Kodu Sorgulama

Çaybaşı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52310. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çaybaşı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çaybaşı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çaybaşı Posta Kodu 52310. Çaybaşı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çaybaşı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çaybaşı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çaybaşı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çaybaşı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çaybaşı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çaybaşı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çaybaşı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çaybaşı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çaybaşı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çaybaşı İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Çaybaşı Mahalleleri (Akbaba Köyü, Aşıklı Mah., Boras Mah., Cemallı Mah., Cevizliyatak Mah., Çağlayan Mah., Çakıllı Mah., Çandır Mah., Çay Mah., Çayır Mah., Çınar Mah., Eğribel Köyü, Göksu Köyü, Gürcek Mah., Güzelyurt Mah., Hacıali Mah., İçeribükü Köyü, Kapılı Köyü, Kargalı Mah., Koztepe Mah., Köklük Köyü, Kurudere Mah., Kuşlu Mah., Mollalı Mah., Namazlı Mah., Taşkesiği Mah., Tekke Mah., Yaraş Mah., Yenicuma Mah., Yıvdınlık Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çaybaşı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çaybaşı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çaybaşı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çaybaşı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çaybaşı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çaybaşı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çaybaşı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çaybaşı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çaybaşı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çaybaşı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çaybaşı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çaybaşı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çaybaşı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çaybaşı Mahalleleri