Babaeski Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 39200

Posta Kodu Sorgulama

Babaeski Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 39200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Babaeski adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Babaeski’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Babaeski Posta Kodu 39200. Babaeski adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Babaeski Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Babaeski adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Babaeski gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Babaeski adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Babaeski posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Babaeski da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Babaeski adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Babaeski Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Babaeski Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Babaeski İlçesinde toplamda 42 tane mahalle bulunmaktadır. Babaeski Mahalleleri (Ağayeri Köyü, Atatürk Mah., Cumhuriyet Mah., Çavuşköy Köyü, Çengerli Köyü, Çiğdemli Köyü, Dindoğru Mah., Düğüncülü Köyü, Erikleryurdu Köyü, Ertuğrulköy Köyü, Fevziçakmak Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Gülbahçe Mah., Hacıhasan Mah., Hamidiye Mah., Hazinedar Köyü, Kadıköy Köyü, Karabayır Köyü, Karacaoğlan Köyü, Karamesutlu Köyü, Katranca Köyü, Kuleli Köyü, Kumrular Köyü, Kurtuluş Mah., Kuzuçardağı Köyü, Mandıra Köyü, Minnetler Köyü, Mutlu Köyü, Müsellim Köyü, Nacak Köyü, Nadirli Köyü, Osmaniye Köyü, Pancarköy Köyü, Sinanlı Köyü, Sofuhalil Köyü, Şeker Mah., Taşağıl Köyü, Taşköprü Köyü, Terzili Köyü, Yemimahalle Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Babaeski adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Babaeski Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Babaeski posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Babaeski seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Babaeski Posta Kodu 2024

Web sitemizde Babaeski posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Babaeski posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Babaeski posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Babaeski adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Babaeski adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Babaeski adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Babaeski nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Babaeski da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Babaeski Mahalleleri