Çatalzeytin Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37940

Posta Kodu Sorgulama

Çatalzeytin Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37940. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çatalzeytin adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çatalzeytin’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çatalzeytin Posta Kodu 37940. Çatalzeytin adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çatalzeytin Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çatalzeytin adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çatalzeytin gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çatalzeytin adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çatalzeytin posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çatalzeytin da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çatalzeytin adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çatalzeytin Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çatalzeytin Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çatalzeytin İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Çatalzeytin Mahalleleri (Arıca Köyü, Aşağısökü Köyü, Canlar Köyü, Celaller Köyü, Çağlar Köyü, Çatak Köyü, Çelebiler Mah., Çepni Köyü, Çubuklu Köyü, Dağköy Köyü, Doğanköy Köyü, Duran Köyü, Epçeler Köyü, Fındıklı Köyü, Güneşler Köyü, Hacıreis Köyü, Hacıreissökü Köyü, Hamidiye Köyü, İsmailköy Köyü, Karacakaya Köyü, Kaşlıca Köyü, Kavaklı Köyü, Kavakören Köyü, Kayadibi Köyü, Kaymazlar Köyü, Kızılcakaya Köyü, Kirazlı Köyü, Konaklı Köyü, Kozsökü Köyü, Köklüce Köyü, Kuğuköy Köyü, Kulfallar Köyü, Merkez Mah., Paşalı Köyü, Piri Köyü, Samancı Köyü, Saraçlar Köyü, Sırakonak Köyü, Sökü Köyü, Yemişli Köyü, Yenibeyler Köyü, Yukarısökü Köyü, Yunuslar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çatalzeytin adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çatalzeytin Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çatalzeytin posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çatalzeytin seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çatalzeytin Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çatalzeytin posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çatalzeytin posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çatalzeytin posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çatalzeytin adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çatalzeytin adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çatalzeytin adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çatalzeytin nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çatalzeytin da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çatalzeytin Mahalleleri