Çeşme Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35930

Posta Kodu Sorgulama

Çeşme Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35930. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çeşme adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çeşme’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çeşme Posta Kodu 35930. Çeşme adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çeşme Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çeşme adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çeşme gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çeşme adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çeşme posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çeşme da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çeşme adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çeşme Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çeşme Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çeşme İlçesinde toplamda 29 tane mahalle bulunmaktadır. Çeşme Mahalleleri (16eylül Mah., Altınkum Mah., Altınyunus Mah., Ardıç Mah., Boyalık Mah., Celalbayar Mah., Cumhuriyet Mah., Çakabey Mah., Çiftlik Mah., Dalyan Mah., Fahrettinpaşa Mah., Fevziçakmak Mah., Germiyan Köyü, Hacımemiş Mah., Ildır Köyü, İnönü Mah., İsmetpaşa Mah., Karaköy Köyü, Menderes Mah., Musalla Mah., Ovacık Köyü, Reisdere Mah., Sakarya Mah., Şehitmehmet Mah., Şifne Mah., Tokoğlu Mah., Üniversite Mah., Yalı Mah., Yenimecidiye Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çeşme adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çeşme Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çeşme posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çeşme seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çeşme Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çeşme posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çeşme posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çeşme posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çeşme adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çeşme adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çeşme adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çeşme nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çeşme da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çeşme Mahalleleri