Yazmakaya Köyü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 24620

Posta Kodu Sorgulama

Yazmakaya Köyü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 24620. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yazmakaya Köyü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yazmakaya Köyü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yazmakaya Köyü Posta Kodu 24620. Yazmakaya Köyü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yazmakaya Köyü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yazmakaya Köyü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yazmakaya Köyü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yazmakaya Köyü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yazmakaya Köyü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yazmakaya Köyü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yazmakaya Köyü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yazmakaya Köyü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yazmakaya Köyü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yazmakaya Köyü İlçesinde toplamda 73 tane mahalle bulunmaktadır. Yazmakaya Köyü Mahalleleri (Adak Köyü, Ağılköy Köyü, Akçalı Köyü, Aksöğüt Köyü, Apçağa Köyü, Ariki Mah., Armağan Köyü, Arslanoba Köyü, Aşağımutlu Köyü, Avcı Köyü, Bahçe Mah., Balkırı Köyü, Başarı Köyü, Başbağlar Köyü, Boylu Köyü, Buğdaypınar Köyü, Çakırtaş Köyü, Çaldere Köyü, Çaltı Köyü, Çanakçı Köyü, Çat Köyü, Çit Köyü, Dallıca Köyü, Demir Köyü, Dilli Köyü, Dolunay Köyü, Dörtyolağzı Mah., Efeler Köyü, Ergü Köyü, Esence Köyü, Esertepe Köyü, Gençağa Mah., Gözaydın Köyü, Güldibi Köyü, Günyolu Köyü, Hacıyusuf Mah., Halilağatürkmen Mah., Harmankaya Köyü, İshakpaşa Mah., Kabataş Köyü, Karakoçlu Köyü, Karapınar Köyü, Kavacık Köyü, Kekikpınar Köyü, Kışlacık Köyü, Kocaçimen Köyü, Kozlupınar Köyü, Kuşak Köyü, Kutluca Köyü, Merkez Mah., Naip Mah., Ocak Köyü, Salihli Köyü, Sandık Köyü, Sandıkbağı Mah., Saniyekaynar Mah., Sırakonak Köyü, Subaşı Köyü, Şahinler Köyü, Taşdibi Mah., Teyfıkertürk Mah., Topkapı Köyü, Toybelen Köyü, Tuğlu Köyü, Yaka Köyü, Yayladamı Köyü, Yazmakaya Köyü, Yeşilyamaç Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıldızlı Köyü, Yukarımutlu Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yazmakaya Köyü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yazmakaya Köyü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yazmakaya Köyü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yazmakaya Köyü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yazmakaya Köyü Posta Kodu 2021

Web sitemizde Yazmakaya Köyü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yazmakaya Köyü posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yazmakaya Köyü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yazmakaya Köyü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yazmakaya Köyü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yazmakaya Köyü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yazmakaya Köyü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yazmakaya Köyü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kemaliye Mahalleleri