Kemaliye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 24610

Posta Kodu Sorgulama

Kemaliye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 24610. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kemaliye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kemaliye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kemaliye Posta Kodu 24610. Kemaliye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kemaliye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kemaliye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kemaliye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kemaliye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kemaliye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kemaliye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kemaliye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kemaliye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kemaliye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kemaliye İlçesinde toplamda 73 tane mahalle bulunmaktadır. Kemaliye Mahalleleri (Adak Köyü, Ağılköy Köyü, Akçalı Köyü, Aksöğüt Köyü, Apçağa Köyü, Ariki Mah., Armağan Köyü, Arslanoba Köyü, Aşağımutlu Köyü, Avcı Köyü, Bahçe Mah., Balkırı Köyü, Başarı Köyü, Başbağlar Köyü, Boylu Köyü, Buğdaypınar Köyü, Çakırtaş Köyü, Çaldere Köyü, Çaltı Köyü, Çanakçı Köyü, Çat Köyü, Çit Köyü, Dallıca Köyü, Demir Köyü, Dilli Köyü, Dolunay Köyü, Dörtyolağzı Mah., Efeler Köyü, Ergü Köyü, Esence Köyü, Esertepe Köyü, Gençağa Mah., Gözaydın Köyü, Güldibi Köyü, Günyolu Köyü, Hacıyusuf Mah., Halilağatürkmen Mah., Harmankaya Köyü, İshakpaşa Mah., Kabataş Köyü, Karakoçlu Köyü, Karapınar Köyü, Kavacık Köyü, Kekikpınar Köyü, Kışlacık Köyü, Kocaçimen Köyü, Kozlupınar Köyü, Kuşak Köyü, Kutluca Köyü, Merkez Mah., Naip Mah., Ocak Köyü, Salihli Köyü, Sandık Köyü, Sandıkbağı Mah., Saniyekaynar Mah., Sırakonak Köyü, Subaşı Köyü, Şahinler Köyü, Taşdibi Mah., Teyfıkertürk Mah., Topkapı Köyü, Toybelen Köyü, Tuğlu Köyü, Yaka Köyü, Yayladamı Köyü, Yazmakaya Köyü, Yeşilyamaç Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıldızlı Köyü, Yukarımutlu Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kemaliye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kemaliye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kemaliye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kemaliye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kemaliye Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kemaliye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kemaliye posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kemaliye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kemaliye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kemaliye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kemaliye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kemaliye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kemaliye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kemaliye Mahalleleri