Çerkeş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 18600

Posta Kodu Sorgulama

Çerkeş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 18600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çerkeş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çerkeş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çerkeş Posta Kodu 18600. Çerkeş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çerkeş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çerkeş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çerkeş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çerkeş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çerkeş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çerkeş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çerkeş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çerkeş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çerkeş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çerkeş İlçesinde toplamda 61 tane mahalle bulunmaktadır. Çerkeş Mahalleleri (Afşar Köyü, Ağaca Köyü, Akbaş Köyü, Akhasan Köyü, Aliözü Köyü, Aydınlar Köyü, Bayındır Köyü, Bedil Köyü, Belkavak Köyü, Beymelik Köyü, Bozoğlu Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakmak Köyü, Çalcıören Köyü, Çördük Köyü, Dağçukurören Köyü, Dikenli Köyü, Dodurga Köyü, Fındıcak Köyü, Gelik Köyü, Gökçeler Köyü, Göynükçukuru Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacılar Köyü, Halkaoğlu Köyü, İdris Mah., İstasyon Mah., Kabakköy Köyü, Kadıköy Köyü, Kadıözü Köyü, Karacahüyük Köyü, Karalar Mah., Karamuklu Mah., Karamustafa Köyü, Karaşar Köyü, Karataş Mah., Karga Köyü, Kayabaşı Mah., Kısaç Köyü, Kiremitçi Köyü, Kurtlar Mah., Kuzdere Köyü, Kuzören Köyü, Meydanköy Köyü, Örenköy Köyü, Örenli Köyü, Saraycık Köyü, Şeyhdoğan Köyü, Taşanlar Köyü, Türbaşı Köyü, Uluköy Köyü, Ulusu Mah., Yakuplar Köyü, Yalıözü Köyü, Yenıköy Köyü, Yeni Mah., Yenikent Mah., Yeşilöz Köyü, Yıprak Köyü, Yoncalı Köyü, Yumaklı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çerkeş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çerkeş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çerkeş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çerkeş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çerkeş Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çerkeş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çerkeş posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çerkeş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çerkeş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çerkeş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çerkeş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çerkeş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çerkeş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çerkeş Mahalleleri