Kestel Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16450

Posta Kodu Sorgulama

Kestel Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16450. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kestel adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kestel’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kestel Posta Kodu 16450. Kestel adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kestel Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kestel adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kestel gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kestel adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kestel posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kestel da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kestel adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kestel Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kestel Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kestel İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Kestel Mahalleleri (Ağlaşan Köyü, Ahmetvefikpaşa Mah., Ahmetvefikpaşa Osb, Aksu Köyü, Alaçam Köyü, Babasultan Köyü, Barakfakıh Mah., Burhaniye Köyü, Çataltepe Köyü, Dedebaşı Mah., Derekızık Köyü, Dudaklı Köyü, Erdoğan Köyü, Esentepe Mah., Gölbaşı Köyü, Gözede Köyü, Kale Mah., Kayacık Köyü, Kozluören Köyü, Lütfiye Köyü, Narlıdere Köyü, Nüshetiye Köyü, Orhaniye Köyü, Osmaniye Köyü, Saitabat Köyü, Sayfiye Köyü, Serme Mah., Seymen Köyü, Soğuksu Köyü, Şevketiye Köyü, Şükraniye Köyü, Turanköy Köyü, Ümitalan Köyü, Vanimehmet Mah., Yağmurlu Köyü, Yeni Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kestel adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kestel Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kestel posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kestel seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kestel Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kestel posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kestel posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kestel posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kestel adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kestel adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kestel adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kestel nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kestel da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kestel Mahalleleri