Karataş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1900

Posta Kodu Sorgulama

Karataş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karataş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karataş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karataş Posta Kodu 1900. Karataş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karataş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karataş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karataş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karataş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karataş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karataş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karataş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karataş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karataş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karataş İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Karataş Mahalleleri (Adalı Köyü, Ataköy Köyü, Bahçe Köyü, Bahçe Mah., Bebeli Köyü, Çakırören Köyü, Çakşırlı Köyü, Çavuşlu Köyü, Çimeli Köyü, Çukurkamış Köyü, Damlapınar Köyü, Develiören Köyü, Dolaplı Köyü, Gölyaka Köyü, Hacıhasan Köyü, Hakkıbey Mah., Hasırağacı Köyü, Helvacı Köyü, İnnaplıhüyüğü Köyü, İsahacılı Köyü, Kapı Köyü, Karagöçer Köyü, Karataş Köyü, Karşıyaka Mah., Kemaliye Mah., Kesik Köyü, Kırhasan Köyü, Kızıltahta Köyü, Kiremitli Köyü, Meletmez Köyü, Orta Mah., Oymaklı Köyü, Sarımsaklı Köyü, Sirkenli Köyü, Tabaklar Köyü, Tabur Köyü, Topraklı Köyü, Tuzkuyusu Köyü, Uğurkaya Mah., Yemişli Köyü, Yeni Mah., Yenimurat Köyü, Yüzbaşı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karataş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karataş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karataş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karataş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karataş Posta Kodu 2022

Web sitemizde Karataş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karataş posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karataş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karataş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karataş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karataş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karataş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karataş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karataş Mahalleleri