Aladağ(karsantı) Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 1720

Posta Kodu Sorgulama

Aladağ(karsantı) Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 1720. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Aladağ(karsantı) adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Aladağ(karsantı)’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Aladağ(karsantı) Posta Kodu 1720. Aladağ(karsantı) adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Aladağ(karsantı) Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Aladağ(karsantı) adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Aladağ(karsantı) gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Aladağ(karsantı) adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Aladağ(karsantı) posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Aladağ(karsantı) da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Aladağ(karsantı) adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Aladağ(karsantı) Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Aladağ(karsantı) Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Aladağ(karsantı) İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Aladağ(karsantı) Mahalleleri (Akpınar Mah., Başpınar Mah., Boztahta Köyü, Büyüksofulu Köyü, Ceritler Köyü, Civanbey Mah., Darılık Köyü, Dayılar Köyü, Dölekli Köyü, Eğner Köyü, Gerdibi Köyü, Gökçe Köyü, İbrişim Köyü, Kabasakal Köyü, Karahan Köyü, Kıcak Köyü, Kışlak Köyü, Kökez Köyü, Köprücek Köyü, Küp Köyü, Madenli Köyü, Mansurlu Mah., Mazılık Köyü, Sinanpaşa Mah., Tepebağ Mah., Topallı Köyü, Uzunkuyu Köyü, Yağbasan Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yetimli Köyü, Yüksekören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Aladağ(karsantı) adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aladağ(karsantı) Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aladağ(karsantı) posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Aladağ(karsantı) seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Aladağ(karsantı) Posta Kodu 2023

Web sitemizde Aladağ(karsantı) posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Aladağ(karsantı) posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Aladağ(karsantı) posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Aladağ(karsantı) adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Aladağ(karsantı) adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Aladağ(karsantı) adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Aladağ(karsantı) nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Aladağ(karsantı) da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Aladağ(karsantı) Mahalleleri