Karadenizereğli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 67350

Posta Kodu Sorgulama

Karadenizereğli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 67350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karadenizereğli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karadenizereğli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karadenizereğli Posta Kodu 67350. Karadenizereğli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karadenizereğli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karadenizereğli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karadenizereğli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karadenizereğli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karadenizereğli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karadenizereğli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karadenizereğli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karadenizereğli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karadenizereğli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karadenizereğli İlçesinde toplamda 125 tane mahalle bulunmaktadır. Karadenizereğli Mahalleleri (Akarca Mah., Akkaya Köyü, Akköy Köyü, Alacabük Köyü, Alaplısofular Köyü, Artıklar Köyü, Aşağıhocalar Köyü, Aşağıkayalıdere Köyü, Aydın Köyü, Aydınlar Köyü, Bağlık Mah., Balı Mah., Ballıca Köyü, Başören Köyü, Başörendoğancılar Köyü, Bekyeri Mah., Belen Mah., Belenyeni Mah., Bölücek Köyü, Cemaller Köyü, Çamlıbel Köyü, Çayırlı Köyü, Çaylıoğlu Köyü, Çengel Mah., Çevlik Köyü, Çiğdemli Köyü, Çömlekçi Köyü, Dağlar Köyü, Davutlar Köyü, Dedeler Köyü, Düzpelit Köyü, Elmacı Köyü, Emirali Köyü, Ereğliortacı Köyü, Ereğlisofular Köyü, Esenköy Köyü, Esenler Köyü, Fındıklı Köyü, Gebeköy Köyü, Geyikbeli Mah., Gökçeler Köyü, Göktepe Köyü, Güldere Mah., Güllük Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıuslu Köyü, Halaşlı Köyü, Hamzafakılı Köyü, Hasankahyalar Köyü, Hasbeyler Köyü, Işıklı Köyü, İmranlar Köyü, İskenderli Köyü, Karakavuz Köyü, Kavaklık Mah., Kaymaklar Köyü, Kepez Mah., Kestaneci Mah., Keşkek Köyü, Ketenciler Köyü, Kırmacı Mah., Kırmanlı Mah., Kışla Mah., Kıyıcak Köyü, Kızılca Köyü, Kızılcapınar Köyü, Kocaali Köyü, Korubaşı Köyü, Korubaşı Mah., Köseler Mah., Kurtlar Köyü, Külah Köyü, Merkez Mah., Murtaza Mah., Müftü Mah., Orhanlar Mah., Ortaköy Köyü, Osmanlar Köyü, Ovaköy Köyü, Öğberler Köyü, Ömerli Mah., Ören Köyü, Örencik Mah., Pembeciler Köyü, Pınarcık Köyü, Ramazanlı Köyü, Rüşanlar Köyü, Sakallar Köyü, Saltuklu Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıkaya Mah., Sarıkorkmaz Mah., Serintepe Köyü, Seyidahmetli Mah., Sinitli Mah., Soğanlıyürük Köyü, Sücüllü Köyü, Süleymanbeyler Köyü, Süleymanlar Mah., Sütlüce Köyü, Şamlar Köyü, Şehitlik Mah., Tepeören Köyü, Terziköy Köyü, Topallı Köyü, Topçalı Köyü, Toyfanlı Köyü, Uludağ Köyü, Uzunçayır Mah., Uzunmehmet Mah., Uzunmehmetyayla Mah., Üçköy Köyü, Üveyikli Köyü, Vakıf Köyü, Velidağ Köyü, Yalnızçam Köyü, Yaraşlıyörük Köyü, Yazıcılar Köyü, Yazıören Köyü, Yeni Mah., Yenidoğancılar Köyü, Yeşilköy Köyü, Yukarıhocalar Köyü, Yunuslu Köyü, Zindancılar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karadenizereğli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karadenizereğli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karadenizereğli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karadenizereğli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karadenizereğli Posta Kodu 2024

Web sitemizde Karadenizereğli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karadenizereğli posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karadenizereğli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karadenizereğli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karadenizereğli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karadenizereğli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karadenizereğli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karadenizereğli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karadenizereğli Mahalleleri