Devrek Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 67830

Posta Kodu Sorgulama

Devrek Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 67830. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Devrek adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Devrek’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Devrek Posta Kodu 67830. Devrek adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Devrek Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Devrek adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Devrek gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Devrek adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Devrek posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Devrek da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Devrek adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Devrek Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Devrek Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Devrek İlçesinde toplamda 84 tane mahalle bulunmaktadır. Devrek Mahalleleri (Adatepe Köyü, Ahmetoğlu Köyü, Akçabey Köyü, Akçasu Köyü, Aksu Köyü, Alparslan Köyü, Ataköy Köyü, Bakırcılar Köyü, Başlarkadı Köyü, Bılık Köyü, Bölücek Köyü, Burhanoğlu Köyü, Bükköy Köyü, Çağlar Köyü, Çay Mah., Çolakpehlivan Köyü, Çomaklar Köyü, Çorak Köyü, Dedeoğlu Köyü, Derebulaca Köyü, Eğerci Köyü, Erenler Köyü, Eski Mah., Eveyikli Köyü, Gümüşpınar Köyü, Gürbüzler Köyü, Gürçeşme Köyü, Güzelyurt Köyü, Halilbeyoğlu Köyü, Hatipler Köyü, Hışıroğlu Köyü, Himmetoğlu Mah., Hüseyinçavuşoğlu Köyü, İsabeyli Köyü, İslamköy Köyü, İsmetpaşa Mah., Kabaca Köyü, Karabaşlı Köyü, Karacaören Köyü, Karakoçlu Köyü, Karşıyaka Mah., Kemerler Mah., Komşular Köyü, Kozlugüney Köyü, Kozlukadı Köyü, Kurudere Köyü, Kuzca Köyü, Mahmutoğlu Köyü, Mekekler Köyü, Merkez Mah., Mumcuoğlu Köyü, Müfettişler Köyü, Müstekimler Köyü, Nizamlar Köyü, Oğuzhan Köyü, Osmanbeyler Köyü, Özbağı Köyü, Özpınar Köyü, Özyurt Köyü, Pelitli Köyü, Pınarönü Köyü, Purtuloğlu Köyü, Sabunlar Köyü, Sarnaz Köyü, Serdaroğlu Köyü, Seyisoğlu Köyü, Sofular Köyü, Tabaklar Köyü, Taşkesen Köyü, Tellioğlu Köyü, Tosunlar Köyü, Türkmenoğlu Köyü, Velibeyler Köyü, Yağmurca Köyü, Yassıören Köyü, Yazıcık Mah., Yazıcıoğlu Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilada Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yılanlıca Köyü, Yılanlıcakuz Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Devrek adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Devrek Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Devrek posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Devrek seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Devrek Posta Kodu 2024

Web sitemizde Devrek posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Devrek posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Devrek posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Devrek adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Devrek adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Devrek adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Devrek nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Devrek da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Devrek Mahalleleri