Çaycuma Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 67975

Posta Kodu Sorgulama

Çaycuma Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 67975. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çaycuma adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çaycuma’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çaycuma Posta Kodu 67975. Çaycuma adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çaycuma Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çaycuma adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çaycuma gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çaycuma adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çaycuma posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çaycuma da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çaycuma adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çaycuma Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çaycuma Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çaycuma İlçesinde toplamda 111 tane mahalle bulunmaktadır. Çaycuma Mahalleleri (Abacık Mah., Adaköy Köyü, Ahatlı Köyü, Akçahatipler Köyü, Akpınar Köyü, Akyamaç Köyü, Aliköy Köyü, Aşağıçukur Mah., Aşağıihsaniye Köyü, Aşağısarmaşık Köyü, Ayvazlar Köyü, Basat Köyü, Başaran Köyü, Burunkaya Köyü, Coburlar Köyü, Çamlık Köyü, Çay Mah., Çayır Köyü, Çayköy Köyü, Çomranlı Köyü, Çorak Köyü, Çömlekçi Köyü, Dağüstü Köyü, Derecikören Köyü, Dereköseler Köyü, Dereli Köyü, Durmuşlar Mah., Dursunlar Köyü, Düz Mah., Emirşah Köyü, Erenköy Köyü, Esenlik Köyü, Esentepe Köyü, Esenyurt Köyü, Gemiciler Mah., Geriş Köyü, Geriş Mah., Gökçehatipler Köyü, Gökçeler Köyü, Gökçetabaklar Köyü, Güdüllü Köyü, Güzeloğlu Köyü, Güzelyaka Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıibadı Köyü, Hacıkadı Mah., Hacılar Köyü, Hacıosmanlar Köyü, Helvacılar Köyü, Hisarönü Mah., İhsanoğlu Köyü, İstasyon Mah., Kahvecioğlu Köyü, Kalafatlı Köyü, Kalaycıoğlu Köyü, Karaahmetler Köyü, Karaevligeriş Mah., Karakoç Köyü, Karamanlar Köyü, Karamusa Köyü, Karapınar Köyü, Karboğaz Mah., Kayabaşı Köyü, Kayıkçılar Köyü, Keçecioğlu Mah., Kerimler Köyü, Kışla Köyü, Kızılbel Köyü, Kocaali Mah., Kokaksu Mah., Madenler Köyü, Merkez Mah., Muharremşah Köyü, Muhsinler Köyü, Musausta Köyü, Öteyüz Mah., Pehlivanlar Mah., Ramazanoğlu Köyü, Sandallar Köyü, Sarıkadı Mah., Sarıkum Mah., Sarmaşık Köyü, Sazköy Köyü, Sefercik Mah., Sipahiler Köyü, Şenköy Köyü, Şeyhler Köyü, Şeyhoğlu Köyü, Temenler Köyü, Terziler Mah., Uluköy Köyü, Veliköy Köyü, Velioğlu Mah., Velioğlu Osb, Yakademirciler Köyü, Yazıbaşı Köyü, Yazıköy Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yenipazar Mah., Yeşilköy Köyü, Yeşiltepe Mah., Yeşilyayla Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yeşilyurt Mah., Yolgeçen Köyü, Yukarıçukur Mah., Yukarıdere Köyü, Yukarıgöynük Köyü, Yukarıihsaniye Köyü, Yukarıtaşcılı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çaycuma adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çaycuma Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çaycuma posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çaycuma seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çaycuma Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çaycuma posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çaycuma posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çaycuma posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çaycuma adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çaycuma adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çaycuma adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çaycuma nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çaycuma da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çaycuma Mahalleleri