Alaplı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 67850

Posta Kodu Sorgulama

Alaplı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 67850. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alaplı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alaplı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alaplı Posta Kodu 67850. Alaplı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alaplı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alaplı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alaplı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alaplı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alaplı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alaplı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alaplı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alaplı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alaplı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alaplı İlçesinde toplamda 50 tane mahalle bulunmaktadır. Alaplı Mahalleleri (Ahatlı Köyü, Ahiler Köyü, Alaplıkocaali Köyü, Alaplıortacı Köyü, Alaplıömerli Köyü, Alioğlu Köyü, Aşağıdağköy Köyü, Aşağıdoğancılar Köyü, Aşağıtekke Köyü, Aydınyayla Köyü, Bektaşlı Köyü, Belen Köyü, Büyüktekke Köyü, Canbazlı Köyü, Çatak Köyü, Çayköy Köyü, Çengelli Köyü, Çiçekli Köyü, Demirciler Köyü, Doğancılar Köyü, Durhanlı Köyü, Fındıklı Köyü, Gökhasan Köyü, Gümeli Köyü, Gürpınar Köyü, Hacıhasan Köyü, Hallı Köyü, Hasanlı Köyü, Hüseyinli Köyü, İsafakılı Köyü, Kabalar Köyü, Karşıyaka Mah., Kasımlı Köyü, Kılçak Köyü, Kıran Köyü, Küçükkaymaz Köyü, Küçüktekke Köyü, Kürkükler Köyü, Merkez Mah., Musabeyli Köyü, Okçular Köyü, Onurlu Köyü, Osmanlı Köyü, Sabırlı Köyü, Sofullu Köyü, Tepeköy Mah., Yedigelli Köyü, Yenidoğanlar Köyü, Yenisiteler Mah., Yeşilyurt Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alaplı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alaplı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alaplı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alaplı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alaplı Posta Kodu 2022

Web sitemizde Alaplı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alaplı posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alaplı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alaplı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alaplı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alaplı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alaplı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alaplı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Alaplı Mahalleleri