Yerköy Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66900

Posta Kodu Sorgulama

Yerköy Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yerköy adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yerköy’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yerköy Posta Kodu 66900. Yerköy adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yerköy Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yerköy adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yerköy gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yerköy adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yerköy posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yerköy da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yerköy adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yerköy Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yerköy Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yerköy İlçesinde toplamda 71 tane mahalle bulunmaktadır. Yerköy Mahalleleri (100.yıl Mah., Akpınar Köyü, Aligalipgençoğlu Mah., Alivefipandır Mah., Arifoğlu Köyü, Arslanhacılı Köyü, Aşağıeğerci Köyü, Aşağıelmahacılı Köyü, Ayanoğlu Mah., Aydıngün Köyü, Bağlarbaşı Mah., Belkavak Köyü, Beserek Köyü, Bicikler Köyü, Buruncuk Köyü, Cakcak Köyü, Çakırhacılı Köyü, Çakırlar Köyü, Çalıklı Köyü, Çamdibi Köyü, Çamlıbel Köyü, Çayköy Köyü, Delice Köyü, Derebağı Köyü, Derecik Köyü, Erzurum Mah., Göçerli Köyü, Gültepe Mah., Hacıçeşmesi Köyü, Hacılı Köyü, Hacımusalı Köyü, Hacıosmanlı Köyü, Hacıuşağı Köyü, Harkaşan Köyü, Hatip Köyü, Hüyük Mah., İğdecik Köyü, Kahyaköy Köyü, Kale Mah., Karacaağaç Köyü, Karacaahmetli Köyü, Karacaşar Mah., Karaosmanoğlu Köyü, Kocaoğlu Köyü, Kömüşören Köyü, Kördeve Köyü, Köycü Köyü, Kumluca Köyü, Küçükçalıklı Köyü, Küçüknefes Köyü, Orhan Köyü, Poyraz Köyü, Salihli Köyü, Salmanlı(kayadibi) Köyü, Saray Köyü, Sarıyaprak Köyü, Sedir Köyü, Sekili Köyü, Selçuk Mah., Susuz Köyü, Süleymanlı Köyü, Şentepe Mah., Terzili Köyü, Topaç Köyü, Yakuplu Köyü, Yeni Mah., Yerköy Köyü, Yukarıeğerci Köyü, Yukarıelmahacılı Köyü, Yukarıihsangazili Köyü, Zincir Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yerköy adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yerköy Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yerköy posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yerköy seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yerköy Posta Kodu 2024

Web sitemizde Yerköy posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yerköy posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yerköy posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yerköy adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yerköy adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yerköy adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yerköy nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yerköy da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yerköy Mahalleleri