Sorgun Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66710

Posta Kodu Sorgulama

Sorgun Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66710. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sorgun adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sorgun’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sorgun Posta Kodu 66710. Sorgun adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sorgun Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sorgun adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sorgun gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sorgun adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sorgun posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sorgun da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sorgun adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sorgun Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sorgun Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sorgun İlçesinde toplamda 112 tane mahalle bulunmaktadır. Sorgun Mahalleleri (Agahefendi Mah., Ağcın Köyü, Ahmetefendi Mah., Ahmetfakılı Köyü, Akocak Köyü, Akoluk Köyü, Aksaray Mah., Alcı Köyü, Alişar Köyü, Araplı Köyü, Aşağıcumafakılı Köyü, Aşağıemirler Köyü, Aşağıkarahacılı Köyü, Aşağıkarakaya Köyü, Aydınlar Mah., Aydınlıkevler Mah., Ayrıdam Köyü, Ayvalık Köyü, Babalı Köyü, Bağlarbaşı Köyü, Bahçelievler Mah., Bedirbaba Mah., Belencumafakılı Köyü, Boğazcumafakılı Köyü, Burunören Mah., Büyükeynelli Köyü, Büyükkışla Köyü, Büyükören Köyü, Büyüktaşlık Köyü, Caferli Köyü, Camiikebir Mah., Çakırhacılı Köyü, Çamurlu Köyü, Çavuşköy Köyü, Çavuşlu Mah., Çayözü Köyü, Danışman Köyü, Dişli Köyü, Doğanlı Köyü, Duralidayılı Mah., Emirhan Köyü, Emirler Köyü, Eymir Köyü, Faraşlı Köyü, Garipler Köyü, Gedikhasanlı Köyü, Gevrek Köyü, Gökiniş Köyü, Gököz Köyü, Gözbaba Köyü, Gülşehri Köyü, Gülveren Mah., Gümüşkavak Mah., Güngören Köyü, Günpınar Köyü, Günyazı Köyü, Güzelyurt Mah., Halilfakılı Köyü, Hanbaşı Mah., Hürriyet Mah., İdrisli Köyü, İkikara Köyü, İsafakılı Köyü, İsmailhacılı Mah., Kale Mah., Kapaklı Köyü, Karaabalı Köyü, Karaburun Köyü, Karakız Köyü, Karakocaoğlukkışlası Köyü, Karalık Köyü, Karaveli Köyü, Karşıyaka Mah., Kayabası Mah., Kayakışla Köyü, Kepirce Köyü, Keser Köyü, Kodallı Köyü, Kodallıçiftliği Köyü, Küçükeynelli Köyü, Küçükköhne Köyü, Küçüktaşlık Köyü, Külhüyük Köyü, Mahmatlı Mah., Mansuroğlu Köyü, Mehmetbeyli Köyü, Mirahor Köyü, Mülazım Mah., Ocaklı Köyü, Osmançavuş Mah., Osmaniye Köyü, Peyniryemez Köyü, Salur Mah., Sarıhacılı Köyü, Sarıhamzalı Köyü, Sivri Köyü, Sorguntatlısı Mah., Sungur Mah., Şahmuratlı Köyü, Taşpınar Köyü, Temrezli Köyü, Tiftik Köyü, Tulum Köyü, Tuzlacık Köyü, Veliöldüğü Köyü, Yağcılar Köyü, Yaylalık Köyü, Yazılıtaş Köyü, Yazlak Mah., Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yeşilöz Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sorgun adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgun Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sorgun posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sorgun seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sorgun Posta Kodu 2023

Web sitemizde Sorgun posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sorgun posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sorgun posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sorgun adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sorgun adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sorgun adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sorgun nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sorgun da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sorgun Mahalleleri