Şefaatli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66800

Posta Kodu Sorgulama

Şefaatli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şefaatli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şefaatli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şefaatli Posta Kodu 66800. Şefaatli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şefaatli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şefaatli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şefaatli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şefaatli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şefaatli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şefaatli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şefaatli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şefaatli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şefaatli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şefaatli İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Şefaatli Mahalleleri (Akcami Köyü, Akçakoyunlu Köyü, Alifakılı Köyü, Arife Köyü, Armağan Köyü, Bağlarbaşı Mah., Bağyazı Köyü, Bahçelievler Mah., Başköy Köyü, Caferli Köyü, Cankılı Köyü, Cıcıklar Köyü, Cumhuriyet Mah., Çaydoğan Köyü, Dedeli Köyü, Deliler Köyü, Ekinciuşağı Köyü, Erkekli Köyü, Fatih Mah., Gülistan Köyü, Gülpınar Köyü, Güzelli Köyü, Hacıbayramkarabalut Mah., Hallaçlı Köyü, Hamzalı Köyü, Hüyükkışla Köyü, İbrahimhacılı Köyü, İnceşehir Mah., Kabacıoğlu Köyü, Kabakini Köyü, Kale Mah., Karalar Köyü, Kaygılı Köyü, Kazlıuşağı Köyü, Kızılkoca Köyü, Kızılyar Köyü, Koçköy Köyü, Konaklı Köyü, Kumkuyu Köyü, Kuzayca Köyü, Küçükincirli Köyü, Paşaköy Köyü, Saatlı Köyü, Saçlı Köyü, Sarıkent Köyü, Şerefoğlu Köyü, Tahiroğlu Köyü, Temlik Köyü, Türüdüler Köyü, Yaylapınar Mah., Yeni Mah., Yıldızköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şefaatli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şefaatli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şefaatli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şefaatli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şefaatli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şefaatli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şefaatli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şefaatli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şefaatli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şefaatli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şefaatli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şefaatli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şefaatli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şefaatli Mahalleleri