Sarıkaya Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66650

Posta Kodu Sorgulama

Sarıkaya Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66650. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sarıkaya adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sarıkaya’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sarıkaya Posta Kodu 66650. Sarıkaya adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sarıkaya Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sarıkaya adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sarıkaya gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sarıkaya adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sarıkaya posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sarıkaya da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sarıkaya adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sarıkaya Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sarıkaya Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sarıkaya İlçesinde toplamda 53 tane mahalle bulunmaktadır. Sarıkaya Mahalleleri (Akbucak Köyü, Alifakılı Köyü, Arpalık Köyü, Babayağmur Köyü, Bağlıca Köyü, Baraklı Köyü, Battalgazi Mah., Bebekköy Köyü, Beyazıt Mah., Boyalık Köyü, Burunkışla Köyü, Cumhuriyet Mah., Çatak Köyü, Çıkrıkçı Köyü, Çokumeşme Köyü, Deredoğan Köyü, Doğansaray Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Gülpınar Köyü, Hürriyet Mah., Ilısu Köyü, İnevi Köyü, İstiklal Mah., Kadılı Köyü, Kaplıca Mah., Karabacak Köyü, Karacalar Köyü, Karahallı Köyü, Karayakup Mah., Kargalık Köyü, Karşıyaka Mah., Kayapınar Mah., Kazımkarabekir Mah., Kerpiçcik Köyü, Koçcağız Köyü, Konurlu Köyü, Köprücek Köyü, Küçükçalağıl Köyü, Kürkçü Köyü, Osmangazi Mah., Pınarkaya Köyü, Selimli Köyü, Söylemez Köyü, Şekerpınar Mah., Tepedoğan Köyü, Terzili Mah., Tomarcahüyüğü Köyü, Toprakpınar Köyü, Yahyalı Köyü, Yaylagül Köyü, Yenidoğan Mah., Yukarısarıkaya Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sarıkaya adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sarıkaya Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sarıkaya posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sarıkaya seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sarıkaya Posta Kodu 2024

Web sitemizde Sarıkaya posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sarıkaya posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sarıkaya posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sarıkaya adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sarıkaya adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sarıkaya adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sarıkaya nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sarıkaya da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sarıkaya Mahalleleri