Kadışehri Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66540

Posta Kodu Sorgulama

Kadışehri Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66540. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kadışehri adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kadışehri’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kadışehri Posta Kodu 66540. Kadışehri adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kadışehri Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kadışehri adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kadışehri gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kadışehri adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kadışehri posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kadışehri da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kadışehri adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kadışehri Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kadışehri Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kadışehri İlçesinde toplamda 34 tane mahalle bulunmaktadır. Kadışehri Mahalleleri (Akçakale Köyü, Aşağıkızılöz Köyü, Bahçelievler Mah., Belören Köyü, Buzluk Köyü, Çamsaray Köyü, Çaypınar Mah., Derbent Köyü, Dikmesöğüt Köyü, Elmalı Köyü, Elmalıçiftliği Köyü, Elmalıütüğü Köyü, Fatih Mah., Gümüşdiğin Köyü, Gümüşdiğin Mah., Gümüşsu Köyü, Hanözü Köyü, Kabalı Köyü, Kadıoğlu Mah., Kemallı Köyü, Kıyılı Köyü, Lütfullahkayalar Mah., Ovacık Köyü, Örencik Köyü, Seyhan Köyü, Üçağaç Köyü, Vasfıbey Mah., Yakacık Köyü, Yanık Köyü, Yankı Köyü, Yavıhasan Köyü, Yelten Köyü, Yoncalık Köyü, Yukarıkızılöz Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kadışehri adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kadışehri Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kadışehri posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kadışehri seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kadışehri Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kadışehri posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kadışehri posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kadışehri posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kadışehri adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kadışehri adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kadışehri adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kadışehri nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kadışehri da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kadışehri Mahalleleri