Elçi Köyü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66600

Posta Kodu Sorgulama

Elçi Köyü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Elçi Köyü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Elçi Köyü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Elçi Köyü Posta Kodu 66600. Elçi Köyü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Elçi Köyü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Elçi Köyü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Elçi Köyü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Elçi Köyü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Elçi Köyü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Elçi Köyü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Elçi Köyü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Elçi Köyü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Elçi Köyü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Elçi Köyü İlçesinde toplamda 27 tane mahalle bulunmaktadır. Elçi Köyü Mahalleleri (Alidemirci Köyü, Aşağıtekke Köyü, Aşağıyahyasaray Köyü, Avcılar Mah, Avşaralanı Köyü, Bağlarbaşı Mah., Cumhuriyet Mah., Curali Köyü, Çokradan Köyü, Derekemal Köyü, Elçi Köyü, Evciler Köyü, Fahralı Köyü, Fatih Mah., Günyayla Köyü, Güzelyayla Köyü, İnönü Köyü, İshaklı Mah., Kaletepe Köyü, Karakışla Köyü, Külekçi Köyü, Menteşe Köyü, Söbeçimen Köyü, Turluhan Köyü, Yeni Mah., Yukarıtekke Köyü, Yukarıyahyasaray Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Elçi Köyü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Elçi Köyü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elçi Köyü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Elçi Köyü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Elçi Köyü Posta Kodu 2020

Web sitemizde Elçi Köyü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Elçi Köyü posta kodu 2020 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Elçi Köyü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Elçi Köyü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Elçi Köyü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Elçi Köyü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Elçi Köyü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Elçi Köyü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çayıralan Mahalleleri