Boğazlıyan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66400

Posta Kodu Sorgulama

Boğazlıyan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Boğazlıyan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Boğazlıyan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Boğazlıyan Posta Kodu 66400. Boğazlıyan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Boğazlıyan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Boğazlıyan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Boğazlıyan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Boğazlıyan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Boğazlıyan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Boğazlıyan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Boğazlıyan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Boğazlıyan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Boğazlıyan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Boğazlıyan İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Boğazlıyan Mahalleleri (Abdilli Köyü, Aşağı Mah., Aşağıhasinli Köyü, Aşağısarıkaya Köyü, Bağlarbaşı Mah., Bahariye Köyü, Bahçeler Mah., Bahçelievler Mah., Başhoroz Köyü, Belören Köyü, Çakmak Köyü, Çalapverdi Köyü, Çarşı Mah., Dereçepni Köyü, Devecipınar Köyü, Eğlence Köyü, Erdalinönü Mah., Esentepe Köyü, Esentepe Mah., Fatih Mah., Gövdecili Köyü, Güveçli Köyü, Karakoç Mah., Karakuyu Köyü, Kaymakamkemalbey Mah., Kemaliye Mah., Koç Mah., Mevlana Mah., Müftükışla Köyü, Oğulcuk Köyü, Ovakent Köyü, Ömerli Köyü, Özler Köyü, Poyrazlı Köyü, Şeker Fabrikası, Yapalak Köyü, Yaraş Köyü, Yazıçepni Köyü, Yazıkışla Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yenikışla Köyü, Yenipazar Köyü, Yeşil Mah., Yeşilhisar Köyü, Yoğunhisar Köyü, Yukarı Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Boğazlıyan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Boğazlıyan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Boğazlıyan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Boğazlıyan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Boğazlıyan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Boğazlıyan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Boğazlıyan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Boğazlıyan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Boğazlıyan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Boğazlıyan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Boğazlıyan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Boğazlıyan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Boğazlıyan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Boğazlıyan Mahalleleri