Akdağmadeni Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 66300

Posta Kodu Sorgulama

Akdağmadeni Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 66300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akdağmadeni adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akdağmadeni’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akdağmadeni Posta Kodu 66300. Akdağmadeni adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akdağmadeni Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akdağmadeni adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akdağmadeni gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akdağmadeni adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akdağmadeni posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akdağmadeni da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akdağmadeni adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akdağmadeni Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akdağmadeni Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akdağmadeni İlçesinde toplamda 103 tane mahalle bulunmaktadır. Akdağmadeni Mahalleleri (Abdurrahmanlı Köyü, Ağaçlı Köyü, Ahıshavi Mah., Akbaş Köyü, Akçakoyunlu Köyü, Alicik Köyü, Altılı Köyü, Ardıçalanı Köyü, Arpalık Köyü, Arslanlı Köyü, Aşağıçulhalı Köyü, Bahçecik Köyü, Başçatak Köyü, Boğazköy Köyü, Boyalık Köyü, Bozhüyük Köyü, Bulgurlu Köyü, Çağlayan Köyü, Çampınar Köyü, Çardak Köyü, Çaypınar Köyü, Çerçialanı Köyü, Çevirme Köyü, Davulbaz Köyü, Davutlu Köyü, Dayılı Köyü, Dereyurt Köyü, Dokuzköy Köyü, Dolak Köyü, Emek Mah., Eynelli Köyü, Gökdere Köyü, Güllük Köyü, Gültepe Mah., Gümüşdibek Köyü, Gündüzler Köyü, Güneyli Mah., Hacıfakılı Köyü, Halhacı Köyü, Hayran Köyü, Hüyüklüalan Köyü, İbrahimağa Mah., İbrahimağaçiftliği Köyü, İstanbulluoğlu Mah., Kale Mah., Karaalikaçağı Köyü, Karabuğra Köyü, Karacaören Köyü, Karaçokrak Köyü, Karaçokrak Mah, Karadikmen Köyü, Karahisartatlısı Köyü, Karapir Köyü, Kartal Köyü, Kavakalan Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayakışla Köyü, Kılıçlı Köyü, Kırlar Köyü, Kızılcaova Köyü, Kızıldağ Köyü, Kirsinkavağı Köyü, Konacı Köyü, Körük Köyü, Kuşkayası Köyü, Kuşlukaçağı Köyü, Melikli Köyü, Merkez Mah., Muşalikalesi Köyü, Okçulu Köyü, Olucak Köyü, Oluközü Köyü, Ortaköy Köyü, Örenkale Köyü, Özer Köyü, Paşabey Köyü, Pazarcık Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sağıroğlu Köyü, Sarıgüney Köyü, Sazlıdere Köyü, Sekikaşı Köyü, Seyrantepe Mah, Sıtma Köyü, Şahnaderesi Köyü, Tarhana Köyü, Taşpınar Köyü, Tekkegüney Köyü, Temurşeyh Köyü, Turgut Köyü, Umut Mah., Uzakçay Köyü, Üçkaraağaç Köyü, Veziralanı Köyü, Yazılıtaş Köyü, Yedişehri Köyü, Yeni Mah., Yeniyapan Köyü, Yeşildere Mah., Yeşiltepe Mah., Yukarıçulhalı Köyü, Yünalanı Köyü, Zayimgeçidi Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akdağmadeni adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akdağmadeni Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akdağmadeni posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akdağmadeni seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akdağmadeni Posta Kodu 2023

Web sitemizde Akdağmadeni posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akdağmadeni posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akdağmadeni posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akdağmadeni adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akdağmadeni adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akdağmadeni adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akdağmadeni nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akdağmadeni da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akdağmadeni Mahalleleri