Tuşba Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65030

Posta Kodu Sorgulama

Tuşba Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65030. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tuşba adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tuşba’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tuşba Posta Kodu 65030. Tuşba adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tuşba Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tuşba adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tuşba gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tuşba adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tuşba posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tuşba da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tuşba adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tuşba Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tuşba Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tuşba İlçesinde toplamda 64 tane mahalle bulunmaktadır. Tuşba Mahalleleri (Abdurrahmangazi Mah., Adıgüzel Mah., Ağartı Mah., Akçift Mah., Akköprü Mah., Alabayır Mah., Alaköy Mah., Altıntepe Mah., Arısu Mah., Aşıt Mah., Atmaca Mah., Bağdaşan Mah., Beyüzümü Mah., Çakırbey Mah., Çitören Mah., Çobanoğlu Mah., Çolpan Mah, Çomaklı Mah., Dağönü Mah., Değirmenözü Mah., Derebey Mah., Dibekdüzü Mah., Dilimli Mah., Ermişler Mah., Esenpınar Mah., Gedelova Mah., Gedikbulak Mah., Göllü Mah., Gölyazı Mah., Gülsünler Mah., Güvençli Mah., Halkalı Mah., Hıdırköy Mah., İskele Mah., İstasyon Mah., Kalecik Mah., Karaağaç Mah., Kasımoğlu Mah., Kelle Mah., Koçköy Mah., Kolsatan Mah., Kozluca Mah., Kumluca Mah., Meydancık Mah., Mollakasım Mah., Ocaklı Mah., Otluca Mah., Özkaynak Mah., Özyurt Mah., Pirgarip Mah., Sağlamtaş Mah., Seyrantepe Mah., Şahgeldi Mah., Şemsibey Mah., Tabanlı Mah., Tevekli Mah., Topaktaş Mah., Yalnızağaç Mah., Yaylıyaka Mah., Yemlice Mah., Yeniköşk Mah., Yeşilköy Mah., Yeşilsu Mah., Yumrutepe Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tuşba adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tuşba Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tuşba posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tuşba seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tuşba Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tuşba posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tuşba posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tuşba posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tuşba adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tuşba adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tuşba adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tuşba nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tuşba da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tuşba Mahalleleri