Özalp Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65570

Posta Kodu Sorgulama

Özalp Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65570. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Özalp adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Özalp’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Özalp Posta Kodu 65570. Özalp adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Özalp Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Özalp adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Özalp gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Özalp adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Özalp posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Özalp da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Özalp adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Özalp Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Özalp Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Özalp İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Özalp Mahalleleri (Aksorguç Köyü, Altınboğa Köyü, Aşağıakçagül Köyü, Aşağıbalçıklı Köyü, Aşağıkoçkıran Köyü, Aşağımollahasan Köyü, Aşağıtulgalı Köyü, Aşağıyorganlı Köyü, Bağrıaçık Köyü, Bodurağaç Köyü, Boğazkesen Köyü, Boyaldı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamurlu Köyü, Çavuşlar Köyü, Çırakköy Köyü, Çubuklu Köyü, Dağdeviren Köyü, Damlacık Köyü, Dönerdere Köyü, Eğribelen Köyü, Emek Köyü, Gözdeğmez Köyü, Gültepe Köyü, Günyüzlü Köyü, Hacıali Köyü, Hacıkışlak Köyü, Hazine Köyü, Kalecik Köyü, Kargalı Mah., Karlıyamaç Köyü, Kaşıkara Köyü, Kırkçalı Köyü, Konutlar Mah., Mehmetalan Köyü, Merkez Mah., Oymaklı Köyü, Sarıköy Köyü, Savatlı Köyü, Seydibey Köyü, Sugeçer Köyü, Şehittepe Köyü, Şemsettinköy Köyü, Tepedam Köyü, Yarımkaya Köyü, Yavuzlar Köyü, Yukarıayazca Köyü, Yukarıbalçıklı Köyü, Yukarıçavdarlık Köyü, Yukarımollahasan Köyü, Yukarıtulgalı Köyü, Yukarıyorganlı Köyü, Yumruklu Köyü, Yünkuşak Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Özalp adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Özalp Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özalp posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Özalp seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Özalp Posta Kodu 2023

Web sitemizde Özalp posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Özalp posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Özalp posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Özalp adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Özalp adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Özalp adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Özalp nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Özalp da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Özalp Mahalleleri