Muradiye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65500

Posta Kodu Sorgulama

Muradiye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Muradiye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Muradiye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Muradiye Posta Kodu 65500. Muradiye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Muradiye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Muradiye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Muradiye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Muradiye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Muradiye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Muradiye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Muradiye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Muradiye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Muradiye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Muradiye İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Muradiye Mahalleleri (Açıkyol Köyü, Adaklı Köyü, Akbulak Köyü, Akçaçay Köyü, Alkasnak Köyü, Aşağıargıt Köyü, Babacan Köyü, Balaklı Köyü, Beşparmak Köyü, Bey Mah., Beydağı Köyü, Çakmak Köyü, Çiçekli Köyü, Dağören Köyü, Devetaş Köyü, Doğangün Köyü, Dürükkaş Köyü, Erişen Köyü, Esenkoç Köyü, Fatih Mah., Gönderme Köyü, Görecek Köyü, Güllüçimen Köyü, Gültepe Köyü, Gümüştepe Köyü, Kandahar Mah., Karahan Köyü, Karaoğlan Mah., Keçikıran Köyü, Kemerköprü Köyü, Kocasaban Köyü, Köşkköy Köyü, Kuşçu Köyü, Otlakbaşı Köyü, Ovapınar Köyü, Sarımehmet Köyü, Sürüyolu Köyü, Şehitmehmetbey Mah., Tansu Köyü, Topuzarpa Köyü, Uluşar Köyü, Yakıncak Köyü, Yalındüz Köyü, Yavuzselim Mah., Yenişehir Mah., Yukarıargıt Köyü, Yumaklı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Muradiye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Muradiye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Muradiye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Muradiye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Muradiye Posta Kodu 2023

Web sitemizde Muradiye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Muradiye posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Muradiye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Muradiye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Muradiye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Muradiye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Muradiye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Muradiye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Muradiye Mahalleleri