İpekyolu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65100

Posta Kodu Sorgulama

İpekyolu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65100. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İpekyolu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İpekyolu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İpekyolu Posta Kodu 65100. İpekyolu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İpekyolu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İpekyolu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İpekyolu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İpekyolu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İpekyolu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İpekyolu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İpekyolu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İpekyolu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İpekyolu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İpekyolu İlçesinde toplamda 49 tane mahalle bulunmaktadır. İpekyolu Mahalleleri (Ağzıkara Mah., Aktaş Mah., Alipaşa Mah., Arıtoprak Mah., Aşağıçitli Mah., Aşağıgölalan Mah., Bahçıvan Mah., Baklatepe Mah., Bakraçlı Mah., Beşçatak Mah., Bostaniçi Mah., Buzhane Mah., Cevdetpaşa Mah., Cumhuriyet Mah., Çalımlı Mah., Değirmenarkı Mah., Değirmenköy Mah., Dereüstü Mah., Dibekli Mah., Erçek Mah., Esenler Mah., Gövelek Mah., Hacıbekir Mah., Hafiziye Mah., Halilağa Mah., Hatuniye Mah., Ilıkaynak Mah., Irgat Mah., Karagündüz Mah., Karakoç Mah., Karpuzalanı Mah., Karşıyaka Mah., Kaymaklı Mah., Kevenli Mah., Kıratlı Mah., Köşebaşı Mah., Ortanca Mah., Sarmaç Mah., Selimbey Mah., Serhat Mah., Seyitfehimarvasi Mah., Şerefiye Mah., Valimitatbey Mah., Yalı Mah., Yalınağaç Mah., Yatıksırt Mah., Yeni Mah., Yukarıgölalan Mah., Yukarıgüneyce Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İpekyolu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İpekyolu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İpekyolu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İpekyolu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İpekyolu Posta Kodu 2024

Web sitemizde İpekyolu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İpekyolu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İpekyolu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İpekyolu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İpekyolu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İpekyolu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İpekyolu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İpekyolu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İpekyolu Mahalleleri