Gevaş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65700

Posta Kodu Sorgulama

Gevaş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gevaş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gevaş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gevaş Posta Kodu 65700. Gevaş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gevaş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gevaş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gevaş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gevaş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gevaş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gevaş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gevaş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gevaş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gevaş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gevaş İlçesinde toplamda 36 tane mahalle bulunmaktadır. Gevaş Mahalleleri (Abalı Köyü, Aladüz Köyü, Altınsaç Köyü, Anaköy Köyü, Atalan Köyü, Aydınocak Köyü, Bağlama Köyü, Bahçelievler Mah., Daldere Köyü, Dereağzı Mah., Dilmetaş Köyü, Dokuzağaç Köyü, Elmalı Mah., Gündoğan Köyü, Güzelkonak Mah., Işıklar Mah., İkizler Köyü, İliköy Köyü, İnköy Köyü, İskele Mah., Karşıyaka Mah., Kayalar Köyü, Kazanç Köyü, Kızıltaş Köyü, Koçak Köyü, Kurultu Köyü, Orta Mah., Pınarbaşı Mah., Selimiye Mah., Timar Köyü, Töreli Köyü, Uğurveren Köyü, Yanıkçay Köyü, Yemişlik Köyü, Yoldöndü Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gevaş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gevaş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gevaş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gevaş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gevaş Posta Kodu 2022

Web sitemizde Gevaş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gevaş posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gevaş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gevaş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gevaş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gevaş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gevaş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gevaş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gevaş Mahalleleri