Erciş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65440

Posta Kodu Sorgulama

Erciş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65440. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Erciş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Erciş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Erciş Posta Kodu 65440. Erciş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Erciş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Erciş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Erciş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Erciş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Erciş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Erciş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Erciş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Erciş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Erciş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Erciş İlçesinde toplamda 86 tane mahalle bulunmaktadır. Erciş Mahalleleri (Abdalmezreası Köyü, Ağaçören Köyü, Ağırkaya Köyü, Akbaş Köyü, Akçayuva Köyü, Aksakal Köyü, Alkanat Mah., Aşağıakçagedik Köyü, Aşağıışıklı Köyü, Bayramlı Köyü, Beyazıt Mah., Bozyaka Köyü, Bucakönü Köyü, Bulamaç Mah., Camiikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çakırbey Köyü, Çatakdibi Köyü, Çataltepe Köyü, Çetintaş Köyü, Çınarlı Mah., Çimen Köyü, Çobandüzü Köyü, Çubuklu Köyü, Derekent Köyü, Dinlence Köyü, Doğancı Köyü, Doluca Köyü, Duracak Köyü, Düvenci Köyü, Ekiciler Köyü, Evbeyli Köyü, Gedikdibi Köyü, Gergili Köyü, Gökoğlan Köyü, Gölağzı Mah., Görüşlü Köyü, Gözütok Köyü, Gültepe Köyü, Gümüşoluk Köyü, Hasanabdal Köyü, Haydarbey Mah., Hürriyet Mah., İkizçalı Köyü, İnönü Mah., İşbaşı Köyü, Karatavuk Köyü, Karlıyayla Köyü, Kasımbağı Köyü, Kayaboyun Köyü, Kekiksırtı Köyü, Kırkdeğirmen Köyü, Kırkpınar Köyü, Kışla Mah., Kordoğan Köyü, Köycük Köyü, Latifiye Mah., Mağaraköy Köyü, Merkez Mah., Nişancı Köyü, Ortayayla Köyü, Oyalı Köyü, Örene Mah., Pınarlı Köyü, Sabanbüken Köyü, Salihiye Mah., Söğütlü Köyü, Şehirpazar Köyü, Şerefli Köyü, Taşevler Köyü, Taşkapı Köyü, Taşlıçay Köyü, Tekevler Mah., Tekler Köyü, Ulupamir Köyü, Uncular Köyü, Vanyolu Mah., Yalındam Köyü, Yeşilova Mah., Yetişen Köyü, Yılanlı Köyü, Yoldere Köyü, Yöreli Köyü, Yukarıakçagedik Köyü, Yukarıışıklı Köyü, Yünören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Erciş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Erciş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Erciş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Erciş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Erciş Posta Kodu 2024

Web sitemizde Erciş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Erciş posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Erciş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Erciş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Erciş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Erciş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Erciş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Erciş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Erciş Mahalleleri