Çatak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65870

Posta Kodu Sorgulama

Çatak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65870. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çatak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çatak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çatak Posta Kodu 65870. Çatak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çatak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çatak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çatak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çatak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çatak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çatak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çatak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çatak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çatak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çatak İlçesinde toplamda 33 tane mahalle bulunmaktadır. Çatak Mahalleleri (Adnanmenderes Mah., Ağaçlık Köyü, Akçabük Köyü, Alacayar Köyü, Aşağınarlıca Köyü, Atlıhan Köyü, Bahçelievler Mah., Bilgi Köyü, Boyunpınar Köyü, Cumhuriyet Mah., Çılga Köyü, Dalbastı Köyü, Derebaşı Köyü, Dokuzdam Köyü, Eliaçık Köyü, Görentaş Köyü, Hacıosman Mah., Işınlı Köyü, Kaçıt Köyü, Karşıyaka Mah., Konalga Köyü, Korulu Köyü, Narlı Köyü, Onağıl Köyü, Övecek Köyü, Selçuklu Mah., Sırmalı Köyü, Sözveren Köyü, Sugeldi Köyü, Teknecik Köyü, Toyga Köyü, Uzuntekne Köyü, Yukarınarlıca Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çatak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çatak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çatak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çatak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çatak Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çatak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çatak posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çatak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çatak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çatak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çatak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çatak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çatak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çatak Mahalleleri