Çaldıran Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 65970

Posta Kodu Sorgulama

Çaldıran Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 65970. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çaldıran adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çaldıran’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çaldıran Posta Kodu 65970. Çaldıran adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çaldıran Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çaldıran adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çaldıran gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çaldıran adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çaldıran posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çaldıran da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çaldıran adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çaldıran Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çaldıran Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çaldıran İlçesinde toplamda 69 tane mahalle bulunmaktadır. Çaldıran Mahalleleri (Akbaşak Köyü, Alakaya Köyü, Alikelle Köyü, Altıyol Köyü, Aşağıçanak Köyü, Aşağıdikme Köyü, Aşağıgülderen Köyü, Aşağıkuyucak Köyü, Aşağımutlu Köyü, Aşağıyanıktaş Köyü, Avcıbaşı Köyü, Ayrancılar Köyü, Başeğmez Köyü, Baydoğan Köyü, Beyazıt Mah., Bezirhane Köyü, Buğulukaynak Köyü, Burçakalan Köyü, Cumhuriyet Mah., Çayırköy Köyü, Çubuklu Köyü, Demircik Köyü, Direkli Köyü, Doyumalan Köyü, Erginler Köyü, Evciler Köyü, Fatihsultanmehmet Mah., Gülyolu Köyü, Güngören Köyü, Hangediği Köyü, Hanköy Köyü, İncealan Köyü, İsmailbaba Köyü, Kalkandelen Köyü, Karadulda Köyü, Kasım Köyü, Kılavuz Köyü, Kışla Mah., Kilimli Köyü, Koçovası Köyü, Kurtoğlan Köyü, Kuskunkıran Köyü, Osmanlı Köyü, Receptayyiperdoğan Mah., Salhane Köyü, Sarıçimen Köyü, Sarıharman Köyü, Sellik Köyü, Serpmetaş Köyü, Soğuksu Köyü, Tekindere Köyü, Temrenli Köyü, Toprakseven Köyü, Umuttepe Köyü, Yağıbasan Köyü, Yassıtepe Köyü, Yavuzsultanselim Mah., Yaykılıç Köyü, Yeniyaka Köyü, Yukarıçanak Köyü, Yukarıdikme Köyü, Yukarıgülderen Köyü, Yukarıkuyucak Köyü, Yukarımutlu Köyü, Yukarısağmallı Köyü, Yukarıyanıktaş Köyü, Yuvacık Köyü, Yücelen Köyü, Zülfübulak Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çaldıran adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çaldıran Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çaldıran posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çaldıran seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çaldıran Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çaldıran posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çaldıran posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çaldıran posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çaldıran adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çaldıran adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çaldıran adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çaldıran nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çaldıran da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çaldıran Mahalleleri