Ulubey Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 64900

Posta Kodu Sorgulama

Ulubey Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 64900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ulubey adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ulubey’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ulubey Posta Kodu 64900. Ulubey adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ulubey Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ulubey adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ulubey gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ulubey adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ulubey posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ulubey da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ulubey adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ulubey Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ulubey Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ulubey İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Ulubey Mahalleleri (Akkeçili Köyü, Aksaz Köyü, Aşağı Mah., Avgan Köyü, Bekdemir Köyü, Büyükkayalı Köyü, Camiikebir Mah., Çamdere Köyü, Çamlıbel Köyü, Çardak Köyü, Çırpıcılar Köyü, Dilaver Mah., Dutluca Köyü, Emirler Mah., Gölbaşı Mah., Gümüşkol Köyü, Hanyeri Köyü, Hasköy Köyü, İnay Köyü, İshaklar Köyü, Karacaahmet Köyü, Kıran Köyü, Kışla Köyü, Köseler Köyü, Kurudere Köyü, Küçükilyaslı Köyü, Küçükkayalı Köyü, Omurca Köyü, Söğütlü Köyü, Sülümenli Köyü, Üyükbaşı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ulubey adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ulubey Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ulubey posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ulubey seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ulubey Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ulubey posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ulubey posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ulubey posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ulubey adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ulubey adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ulubey adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ulubey nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ulubey da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ulubey Mahalleleri