Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 64000

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 64000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 64000. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 109 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Akbulak Köyü, Aktaş Köyü, Alanyurt(sırge) Köyü, Altıntaş Köyü, Atatürk Mah., Bağbaşı Köyü, Belkaya Köyü, Beylerhan Köyü, Boyalı Köyü, Bozköy Köyü, Bozkurt Mah., Bozkuş Köyü, Buğdaylı Köyü, Ciğerdede Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamyazı Köyü, Çamyuva Köyü, Çarık Köyü, Çatalbayır Köyü, Çevreköy Köyü, Çınarcık Köyü, Çukurağıl Köyü, Dağdemirler Köyü, Dağyenice Köyü, Demirören Köyü, Derbent Köyü, Dışkaya Köyü, Dikilitaş Mah., Durak Mah., Eğlence Köyü, Elmacık Köyü, Elmalıdere Mah., Emirfakı Köyü, Eskigüney Köyü, Eskisaray Köyü, Eynehan Köyü, Fakılı Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Gökçedal Köyü, Gökçetepe Köyü, Gücer Köyü, Güneli (mıdıklı) Köyü, Güre Köyü, Hacıkadem Köyü, Halilefendiçiftliği Köyü, Hisar Köyü, Işık Mah., İkisaray Köyü, İlyaslı Köyü, İslice Mah., Kabaklar Köyü, Kalfa Köyü, Kapancık Köyü, Karaağaç Köyü, Karabeyli Köyü, Karacahisar Köyü, Karağaç Mah., Karahasan Köyü, Karaköse Köyü, Karakuyu Köyü, Karakuyu Mah., Karlık Köyü, Karma Organize Sanayi Bölgesi (osb), Kaşbelen Köyü, Kayağıl Köyü, Kediyünü Köyü, Kemalöz Mah., Kılcan Köyü, Kırka Köyü, Kısık Köyü, Koyunbeyli Köyü, Köme Mah., Köprübaşı Köyü, Kurşunluk Mah., Kurtuluş Mah., Kuyucak Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Mesudiye Köyü, Mollamusa Köyü, Muharremşah Köyü, Organize Sanayi Bölgesi (osb), Ortabağ (ortaadana) Köyü, Ortaköy Köyü, Ovademirler Köyü, Örencik Köyü, Özdemir Mah., Paçacıoğlu Köyü, Sarayaltı Mah., Sarıdere Köyü, Selikler Köyü, Selviler Köyü, Selvioğlu Köyü, Sorkun Köyü, Susuzören Köyü, Şükraniye Köyü, Taşkonak(sırgetaş) Köyü, Ulucak Köyü, Üçkuyular Köyü, Ünalan Mah., Ürünköy Köyü, Yapağılar Köyü, Yaşamışlar Köyü, Yavi Köyü, Yeniköy Köyü, Yenişehir Köyü, Yeşildere Köyü, Yoncalı Köyü, Zahmen Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri