Eşme Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 64600

Posta Kodu Sorgulama

Eşme Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 64600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eşme adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eşme’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eşme Posta Kodu 64600. Eşme adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eşme Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eşme adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eşme gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eşme adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eşme posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eşme da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eşme adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eşme Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eşme Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eşme İlçesinde toplamda 67 tane mahalle bulunmaktadır. Eşme Mahalleleri (Ağabey Köyü, Ahmetler Köyü, Akçaköy Köyü, Alahabalı Köyü, Alıçlı Köyü, Araplar Köyü, Armutlu Köyü, Aydınlı Köyü, Balabancı Köyü, Bekişli Köyü, Bozlar Köyü, Caberler Köyü, Camili Köyü, Cemalçavuş Köyü, Cevizli Köyü, Çalıkhasan Köyü, Çaykışla Köyü, Davutlar Köyü, Delibaşlı Köyü, Dereköy Köyü, Dereli Köyü, Dervişli Köyü, Elvanlar Mah., Emirli Köyü, Eşmeli Köyü, Eşmetaş Köyü, Gökçukur Köyü, Güllü Köyü, Güllübağ Köyü, Güney Köyü, Günyaka Köyü, Hamamdere Köyü, Hardallı Köyü, Hürriyet Mah., İsalar Köyü, İstasyon Mah., İstiklal Mah, Kandemirler Köyü, Karaahmetli Köyü, Karabacaklı Köyü, Karacaömerli Köyü, Katrancılar Köyü, Kayalı Köyü, Kayapınar Köyü, Kazaklar Köyü, Keklikli Köyü, Kemer Mah., Kıranköy Köyü, Kocabey Köyü, Kolankaya Köyü, Konak Köyü, Köseler Köyü, Köylüoğlu Köyü, Manavlı Köyü, Narıncalı Köyü, Narlı Köyü, Oymalı Köyü, Puslu Köyü, Saraycık Köyü, Şehitalibey Mah., Şehitli Köyü, Takmak Köyü, Uluyayla Köyü, Üçeylül Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilkavak Köyü, Yıldırımlar Mah) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eşme adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eşme Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eşme posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eşme seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eşme Posta Kodu 2023

Web sitemizde Eşme posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eşme posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eşme posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eşme adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eşme adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eşme adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eşme nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eşme da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Eşme Mahalleleri