Pülümür Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 62710

Posta Kodu Sorgulama

Pülümür Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 62710. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pülümür adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pülümür’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pülümür Posta Kodu 62710. Pülümür adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pülümür Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pülümür adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pülümür gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pülümür adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pülümür posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pülümür da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pülümür adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pülümür Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pülümür Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pülümür İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Pülümür Mahalleleri (Ağaşenlik Köyü, Akdik Köyü, Altınhüseyin Köyü, Ardıçlı Köyü, Atatürk Mah., Balpayam Köyü, Bardakçı Köyü, Başkalecik Köyü, Boğalı Köyü, Boğazkaraderbendi Köyü, Çağlayan Köyü, Çakırkaya Köyü, Çobanyıldızı Köyü, Dağbek Köyü, Dağyolu Köyü, Dereboyu Köyü, Dereköy Köyü, Derindere Köyü, Doğanpınar Köyü, Ecevit Mah., Efeağalı Köyü, Elmalı Köyü, Göcenek Köyü, Gökçekonak Köyü, Hacılı Köyü, Hasangazi Köyü, Hiver Mah., Kabadal Köyü, Kangallı Köyü, Kayırlar Köyü, Kaymaztepe Köyü, Kırdım Köyü, Kırklar Köyü, Kırkmeşe Köyü, Kızılmescit Köyü, Kocatepe Köyü, Kovuklu Köyü, Közlüce Köyü, Kulantarlası Köyü, Kuzulca Köyü, Meydanlar Mah., Mezra Köyü, Nohutlu Köyü, Sağlamtaş Köyü, Salkımözü Köyü, Sarıgül Köyü, Senek Köyü, Süleymanuşağı Köyü, Şampaşakaraderbant Köyü, Taşlık Köyü, Turnadere Köyü, Üçdam Köyü, Ünveren Köyü, Yarbaşı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pülümür adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pülümür Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pülümür posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pülümür seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pülümür Posta Kodu 2023

Web sitemizde Pülümür posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pülümür posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pülümür posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pülümür adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pülümür adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pülümür adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pülümür nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pülümür da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pülümür Mahalleleri