Pertek Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 62500

Posta Kodu Sorgulama

Pertek Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 62500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pertek adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pertek’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pertek Posta Kodu 62500. Pertek adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pertek Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pertek adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pertek gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pertek adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pertek posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pertek da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pertek adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pertek Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pertek Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pertek İlçesinde toplamda 50 tane mahalle bulunmaktadır. Pertek Mahalleleri (Akdemir Köyü, Ardıç Köyü, Arpalı Köyü, Aşağıgülbahçe Köyü, Ayazpınar Köyü, Bakırlı Köyü, Balıdut Köyü, Beydamı Köyü, Biçmekaya Köyü, Bulgurtepe Köyü, Camikebir Mah., Çakırbahçe Köyü, Çalıözü Köyü, Çataksu Köyü, Çukurca Köyü, Demirsaban Koyu, Dere Köyü, Derebaşı Mah., Dereli Köyü, Dorutay Köyü, Elmakaşı Köyü, Geçityaka Köyü, Gövdeli Köyü, Günboğazı Köyü, İstiklal Mah., Kacarlar Köyü, Kaledibi Mah., Karagüney Köyü, Kayabağ Köyü, Kazılı Köyü, Koçpınar Köyü, Kolonkaya Köyü, Konaklar Köyü, Konurat Köyü, Korluca Köyü, Mercimek Köyü, Pınarlar Köyü, Pirinçi Köyü, Sağman Köyü, Soğukpınar Mah., Sögütlütepe Köyü, Sumak Köyü, Sürgüç Köyü, Tozkoparan Köyü, Ulupınar Köyü, Yalınkaya Köyü, Yamaçoba Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıyakabaşı Köyü, Yukarigülbahçe Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pertek adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pertek Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pertek posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pertek seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pertek Posta Kodu 2023

Web sitemizde Pertek posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pertek posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pertek posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pertek adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pertek adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pertek adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pertek nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pertek da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pertek Mahalleleri