Vakfıkebir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61400

Posta Kodu Sorgulama

Vakfıkebir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Vakfıkebir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Vakfıkebir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Vakfıkebir Posta Kodu 61400. Vakfıkebir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Vakfıkebir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Vakfıkebir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Vakfıkebir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Vakfıkebir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Vakfıkebir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Vakfıkebir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Vakfıkebir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Vakfıkebir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Vakfıkebir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Vakfıkebir İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Vakfıkebir Mahalleleri (Açıkalan Köyü, Akköy Köyü, Aydoğdu Köyü, Bahadırlı Köyü, Ballı Köyü, Bozalan Köyü, Büyükliman Mah., Caferli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamlık Köyü, Çamlık Mah., Çarşı Mah., Çavuşlu Köyü, Çelebi Mah., Demirci Mah., Deregözü Köyü, Düzlük Köyü, Esentepe Köyü, Fethiye Köyü, Fevziye Köyü, Güneyköy Köyü, Güneysu Köyü, Hacıköy Mah., Hamzalı Köyü, Hürriyet Mah., İlyaslı Köyü, İshaklı Köyü, Karatepe Köyü, Kemaliye Mah., Kıranköy Köyü, Kirazlık Köyü, Kirazlıkyeni Mah., Köprücek Köyü, Körez Mah., Küçükdere Mah., Mahmutlu Köyü, Mısırlı Köyü, Ortaköy Köyü, Rıdvanlı Köyü, Sekmenli Köyü, Sinanlı Köyü, Soğuksu Köyü, Şenocak Köyü, Tarlacık Köyü, Yalı Mah., Yaylacık Köyü, Yıldız Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Vakfıkebir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakfıkebir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakfıkebir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Vakfıkebir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Vakfıkebir Posta Kodu 2023

Web sitemizde Vakfıkebir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Vakfıkebir posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Vakfıkebir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Vakfıkebir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Vakfıkebir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Vakfıkebir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Vakfıkebir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Vakfıkebir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Vakfıkebir Mahalleleri