Sürmene Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61600

Posta Kodu Sorgulama

Sürmene Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sürmene adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sürmene’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sürmene Posta Kodu 61600. Sürmene adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sürmene Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sürmene adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sürmene gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sürmene adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sürmene posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sürmene da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sürmene adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sürmene Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sürmene Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sürmene İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Sürmene Mahalleleri (Aksu Köyü, Armutlu Köyü, Aşağıçavuşlu Mah., Aşağıovalı Köyü, Balıklı Mah., Baştımar Mah., Birlik Köyü, Çamlıca Mah., Çarşı Mah., Çiftesu Köyü, Çimenli Köyü, Dirlik Köyü, Fatih Mah., Fındıcak Köyü, Gökçesu Mah., Gültepe Köyü, Güneyköy Köyü, Hilal Mah., Kahraman Köyü, Karacakaya Köyü, Kemerli Mah., Konak Köyü, Koyuncular Köyü, Kuleli Mah., Kumru Mah., Kusluca Mah., Kutlular Mah., Küçükdere Mah., Merkez Mah., Muratlı Köyü, Orta Mah., Ortaköy Köyü, Petekli Köyü, Soğuksu Mah., Üstündal Mah., Üzümlü Köyü, Yazıoba Köyü, Yemişli Mah., Yeşilköy Köyü, Yokuşbaşı Köyü, Yukarıçavuşlu Köyü, Yukarıovalı Köyü, Zeytinli Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sürmene adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sürmene Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sürmene posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sürmene seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sürmene Posta Kodu 2024

Web sitemizde Sürmene posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sürmene posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sürmene posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sürmene adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sürmene adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sürmene adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sürmene nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sürmene da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sürmene Mahalleleri