Şalpazarı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61670

Posta Kodu Sorgulama

Şalpazarı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61670. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şalpazarı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şalpazarı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şalpazarı Posta Kodu 61670. Şalpazarı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şalpazarı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şalpazarı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şalpazarı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şalpazarı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şalpazarı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şalpazarı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şalpazarı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şalpazarı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şalpazarı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şalpazarı İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Şalpazarı Mahalleleri (Ağırtaş Köyü, Akçiriş Köyü, Çamkiriş Mah., Çamlıca Köyü, Çarlaklı Köyü, Çetrik Köyü, Dereköy Mah., Doğancı Köyü, Dorukkiriş Köyü, Düzköy Köyü, Fidanbaşı Köyü, Gökçeköy Köyü, Gölkiriş Köyü, Güdün Köyü, Gültepe Mah., Kabasakal Köyü, Kalecik Mah., Karakaya Köyü, Kasımağzı Köyü, Kireç Mah., Kuzuluk Köyü, Pelitcik Köyü, Sayvançatak Köyü, Simenli Köyü, Sinlice Köyü, Sugören Mah., Sütpınar Köyü, Tepeağzı Köyü, Turalıuşağı Mah., Üzümözü Köyü, Yeni Mah., Yeşilyurt Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şalpazarı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şalpazarı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şalpazarı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şalpazarı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şalpazarı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şalpazarı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şalpazarı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şalpazarı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şalpazarı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şalpazarı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şalpazarı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şalpazarı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şalpazarı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şalpazarı Mahalleleri