Of Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61830

Posta Kodu Sorgulama

Of Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61830. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Of adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Of’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Of Posta Kodu 61830. Of adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Of Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Of adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Of gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Of adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Of posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Of da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Of adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Of Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Of Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Of İlçesinde toplamda 94 tane mahalle bulunmaktadır. Of Mahalleleri (Ağaçbaşı Köyü, Ağaçseven Köyü, Aksaray Mah., Aşağıkışlacık Köyü, Barış Köyü, Başköy Köyü, Bayırca Köyü, Beylerbeyi Mah., Birlik Köyü, Büyük Mah., Büyükcami Mah., Cumhuriyet Mah., Çaltılı Köyü, Çamlı Mah., Çamlıtepe Mah., Çataldere Köyü, Çatalsöğüt Köyü, Çukurova Köyü, Dağalan Köyü, Darılı Köyü, Değirmendere Mah., Dereköy Köyü, Doğançay Köyü, Dumlusu Köyü, Emırgan Mah., Erenköy Köyü, Esenköy Köyü, Esentepe Mah., Fatih Mah., Fındıkoba Köyü, Gökçeoba Köyü, Gümüşören Köyü, Gündoğdu Mah., Güneyce Mah., Güresen Köyü, Hacıbayram Mah., Hacıkutlu Mah., İkidere Köyü, İrfanlı Mah., Kaban Mah., Karabudak Köyü, Kartal Mah., Kavakpınar Köyü, Kazançlı Köyü, Keler Köyü, Kıyıboyu Köyü, Kiraz Köyü, Kireçli Köyü, Konak Mah., Korkut Köyü, Korucuk Köyü, Kumludere Köyü, Kurtuluş Mah., Küçükdere Mah., Merkez Mah., Meyvalı Mah., Mithatpaşa Mah., Nazarlı Mah., Ovacık Köyü, Örtülü Köyü, Pınaraltı Köyü, Reis Mah., Renk Mah., Saraçlı Köyü, Saray Mah., Sarayköy Köyü, Sarıbey Köyü, Sarıkaya Köyü, Sefaköy Köyü, Serince Köyü, Serindere Mah., Sıraağaç Köyü, Sivrice Köyü, Soğukpınar Mah., Soğuksu Mah., Söğütlü Köyü, Sugeldi Köyü, Sulaklı Mah., Taksim Mah., Taşhan Mah., Taşhanpazarı Mah., Tavşanlı Köyü, Tekoba Köyü, Tepebaşı Mah., Uluağaç Köyü, Yalı Mah., Yanıktaş Köyü, Yavuzselim Mah., Yazlık Köyü, Yemişalan Köyü, Yeni Mah., Yeşiltepe Mah., Yıldız Mah., Yukarıkışlacık Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Of adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Of Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Of posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Of seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Of Posta Kodu 2022

Web sitemizde Of posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Of posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Of posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Of adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Of adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Of adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Of nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Of da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Of Mahalleleri