Maçka Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61750

Posta Kodu Sorgulama

Maçka Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Maçka adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Maçka’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Maçka Posta Kodu 61750. Maçka adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Maçka Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Maçka adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Maçka gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Maçka adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Maçka posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Maçka da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Maçka adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Maçka Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Maçka Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Maçka İlçesinde toplamda 73 tane mahalle bulunmaktadır. Maçka Mahalleleri (Akarsu Köyü, Akmescit Köyü, Alaçam Köyü, Alataş Köyü, Altındere Köyü, Anayurt Köyü, Ardıçlıyayla Köyü, Arıkaya Mah., Armağan Köyü, Bağışlı Köyü, Bahçekaya Mah., Bakımlı Köyü, Bakırcılar Köyü, Barışlı Köyü, Başar Köyü, Cinali Mah., Coşandere Köyü, Çamlıdüz Köyü, Çatak Köyü, Çayırlar Köyü, Çeşmeler Köyü, Çıralı Köyü, Dikkaya Köyü, Duralı Mah., Erginköy Köyü, Esiroğlu Mah., Gayretli Köyü, Günay Köyü, Güney Mah., Gürgenağaç Köyü, Güzelce Köyü, Güzelyayla Köyü, Hamsiköy Köyü, Hızarlı Köyü, Işıklar Mah., Kapuköy Köyü, Kaynarca Köyü, Kırankaş Mah., Kırantaş Köyü, Kiremitli Köyü, Konak Mah., Konaklar Mah., Kozağaç Köyü, Köprüyanı Köyü, Kumrulu Mah., Kuşçu Köyü, Mataracı Köyü, Merkez Mah., Ocaklı Köyü, Oğulağaç Köyü, Ormaniçi Köyü, Ormanüstü Köyü, Ortaköy Köyü, Öğütlü Mah., Örnekalan Köyü, Sakızlı Mah., Sevinç Köyü, Sındıran Köyü, Sukenarı Köyü, Şimşirli Köyü, Taşalan Mah., Temelli Köyü, Tosunlu Mah., Üçgedik Köyü, Yaylabaşı Köyü, Yazılıtaş Köyü, Yazlık Köyü, Yemişli Mah., Yeniköy Köyü, Yerlice Köyü, Yukarıköy Köyü, Yüzüncüyıl Köyü, Zaferli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Maçka adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Maçka Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maçka posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Maçka seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Maçka Posta Kodu 2023

Web sitemizde Maçka posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Maçka posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Maçka posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Maçka adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Maçka adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Maçka adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Maçka nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Maçka da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Maçka Mahalleleri