Hayrat Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61450

Posta Kodu Sorgulama

Hayrat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61450. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hayrat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hayrat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hayrat Posta Kodu 61450. Hayrat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hayrat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hayrat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hayrat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hayrat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hayrat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hayrat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hayrat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hayrat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hayrat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hayrat İlçesinde toplamda 41 tane mahalle bulunmaktadır. Hayrat Mahalleleri (Ağaçlı Mah., Aydoğdu Mah., Balaban Mah., Cumhuriyet Mah., Çağlayan Mah., Çamlıtepe Mah., Çaycılar Mah., Çukurkent Mah., Dağönü Köyü, Dereyurt Köyü, Doğan Mah., Düz Mah., Fatih Köyü, Fatih Mah., Geçitli Köyü, Göksel Köyü, Görgülü Mah., Gülderen Mah., Güney Mah., Hamzalı Mah., Hayrat Mah., Kılavuz Köyü, Köyceğiz Köyü, Kurtuluş Mah., Küçükyalı Mah., Merkez Mah., Meydanlı Mah., Onurlu Köyü, Pazarönü Köyü, Pınarca Köyü, Sarmaşık Köyü, Şehitli Köyü, Şişli Köyü, Taflancık Köyü, Topraklı Mah., Yarlı Köyü, Yeni Mah., Yenicami Mah., Yeniköy Köyü, Yıldırımlar Köyü, Yırca Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hayrat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hayrat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayrat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hayrat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hayrat Posta Kodu 2022

Web sitemizde Hayrat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hayrat posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hayrat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hayrat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hayrat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hayrat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hayrat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hayrat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hayrat Mahalleleri