Çarşıbaşı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61420

Posta Kodu Sorgulama

Çarşıbaşı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61420. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çarşıbaşı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çarşıbaşı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çarşıbaşı Posta Kodu 61420. Çarşıbaşı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çarşıbaşı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çarşıbaşı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çarşıbaşı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çarşıbaşı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çarşıbaşı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çarşıbaşı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çarşıbaşı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çarşıbaşı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çarşıbaşı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çarşıbaşı İlçesinde toplamda 23 tane mahalle bulunmaktadır. Çarşıbaşı Mahalleleri (Burunbaşı Mah., Büyükdere Mah., Çallı Köyü, Çarşıbaşı Mah., Erenköy Köyü, Fenerköy Köyü, Gülbahçe Köyü, Kadıköy Köyü, Kaleköy Köyü, Kavaklı Köyü, Kerem Mah., Kovanlı Köyü, Küçükköy Köyü, Pınarlı Köyü, Salova Mah., Samsun Köyü, Serpilköy Köyü, Şahinli Köyü, Taşlıtepe Köyü, Veliköy Köyü, Yavuz Köyü, Yeniköy Köyü, Zeytinlik Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çarşıbaşı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çarşıbaşı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çarşıbaşı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çarşıbaşı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çarşıbaşı Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çarşıbaşı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çarşıbaşı posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çarşıbaşı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çarşıbaşı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çarşıbaşı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çarşıbaşı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çarşıbaşı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çarşıbaşı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çarşıbaşı Mahalleleri