Beşikdüzü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61800

Posta Kodu Sorgulama

Beşikdüzü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Beşikdüzü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Beşikdüzü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Beşikdüzü Posta Kodu 61800. Beşikdüzü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Beşikdüzü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Beşikdüzü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Beşikdüzü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Beşikdüzü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Beşikdüzü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Beşikdüzü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Beşikdüzü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Beşikdüzü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Beşikdüzü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Beşikdüzü İlçesinde toplamda 36 tane mahalle bulunmaktadır. Beşikdüzü Mahalleleri (Adacık Mah., Ağaçlı Köyü, Akkese Köyü, Aksaklı Köyü, Ambarlı Köyü, Ardıçatak Köyü, Atatürk Mah., Bayırköy Köyü, Beşikdağ Mah., Bozlu Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakırlı Köyü, Çeşmeönü Mah., Çıtaklı Köyü, Dağlıca Köyü, Denizli Köyü, Dolanlı Köyü, Duygulu Köyü, Fatih Mah., Gürgenli Köyü, Hünerli Köyü, Hürriyet Mah., Kalegüney Köyü, Korkuthan Köyü, Kutluca Köyü, Nefsişarlı Mah., Resüllü Köyü, Sayvancık Köyü, Seyitahmet Köyü, Şahmelik Köyü, Takazlı Köyü, Türkelli Köyü, Vardallı Mah., Yenicami Köyü, Yeşilköy Mah., Zenberek Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Beşikdüzü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beşikdüzü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beşikdüzü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Beşikdüzü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Beşikdüzü Posta Kodu 2023

Web sitemizde Beşikdüzü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Beşikdüzü posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Beşikdüzü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Beşikdüzü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Beşikdüzü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Beşikdüzü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Beşikdüzü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Beşikdüzü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Beşikdüzü Mahalleleri