Araklı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61700

Posta Kodu Sorgulama

Araklı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Araklı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Araklı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Araklı Posta Kodu 61700. Araklı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Araklı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Araklı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Araklı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Araklı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Araklı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Araklı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Araklı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Araklı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Araklı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Araklı İlçesinde toplamda 53 tane mahalle bulunmaktadır. Araklı Mahalleleri (Aytaş Köyü, Ayvadere Köyü, Bahçecik Köyü, Bereketli Köyü, Birlik Köyü, Buzluca Köyü, Camii Mah., Çamlıktepe Köyü, Çiftepınar Köyü, Çukurçayır Köyü, Değirmencik Köyü, Dulköy Köyü, Erikli Köyü, Esentepe Mah., Halilli Köyü, Hasköy Köyü, Hürriyet Mah., İyisu Köyü, Kalecik Mah., Karatepe Köyü, Karşıyaka Köyü, Kayacık Köyü, Kayaiçi Köyü, Kaymaklı Köyü, Kestanelik Köyü, Köprüüstü Köyü, Kükürtlü Köyü, Merkez Mah, Merkez Mah., Merkezköy Köyü, Ortaköy Köyü, Özgen Mah., Pervane Köyü, Pınaraltı Mah., Pınarbaşı Mah., Sahil Mah, Sulakyurt Köyü, Sularbaşı Köyü, Taşgeçit Köyü, Taşönü Köyü, Taştepe Köyü, Turnalı Köyü, Türkeli Köyü, Yalıboyu Köyü, Yassıkaya Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilce Köyü, Yeşilköy Köyü, Yıldızlı Köyü, Yiğitözü Köyü, Yolgören Mah., Yoncalı Köyü, Yüceyurt Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Araklı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Araklı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araklı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Araklı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Araklı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Araklı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Araklı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Araklı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Araklı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Araklı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Araklı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Araklı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Araklı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Araklı Mahalleleri