Akçaabat Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 61310

Posta Kodu Sorgulama

Akçaabat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 61310. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akçaabat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akçaabat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akçaabat Posta Kodu 61310. Akçaabat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akçaabat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akçaabat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akçaabat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akçaabat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akçaabat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akçaabat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akçaabat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akçaabat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akçaabat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akçaabat İlçesinde toplamda 103 tane mahalle bulunmaktadır. Akçaabat Mahalleleri (Acısu Köyü, Ağaçlı Köyü, Akçakale Mah., Akdamar Köyü, Akören Köyü, Akpınar Mah., Alsancak Köyü, Ambarcık Köyü, Arpacılı Köyü, Aydınköy Köyü, Baltacı Mah., Benlitaş Mah., Bozdoğan Köyü, Cami Mah., Cevizlik Köyü, Çamlıca Köyü, Çamlıdere Köyü, Çatalzeytin Mah., Çaylıca Mah., Çevreli Mah., Çınarlık Köyü, Çiçeklidüz Köyü, Çilekli Köyü, Çolaklı Mah., Çukurca Köyü, Demirkapı Köyü, Demirtaş Köyü, Denizköşk Mah., Derecik Mah., Doğanköy Mah., Dumankaya Mah., Dürbinar Mah., Düz Mah., Erikli Mah., Esentepe Köyü, Esentepe Mah., Eskiköy Köyü, Fatih Mah., Fındıklı Köyü, Fıstıklı Köyü, Gökçebel Mah., Gökçekaya Mah., Gümüşlü Köyü, Güney Mah., Harmancık Mah., Helvacı Köyü, Kaleönü Köyü, Karacakaya Mah., Karaçam Mah., Karaçayır Köyü, Karaman Mah., Karpınar Köyü, Kayalar Mah., Kemaliye Köyü, Kızılkıran Mah., Kirazlık Köyü, Koçlu Köyü, Korucu Mah., Kuruçam Köyü, Maden Köyü, Merkez Mah., Mersin Mah., Meşeli Köyü, Meşeli Mah., Meydankaya Köyü, Nefsipulathane Mah., Oğulkaya Mah., Ormanyanı Mah., Orta Mah., Ortaalan Köyü, Ortaköy Köyü, Osmanbaba Mah., Ovacık Mah., Özakdamar Köyü, Özdemirci Köyü, Özlüler Mah., Özmersin Mah., Pazarcık Mah., Pınarbaşı Mah., Salacık Köyü, Sarıca Köyü, Sarıtaş Mah., Sertkaya Köyü, Seyranlık Mah., Söğütlü Mah., Şinik Mah., Taşlıca Mah., Tatlısu Köyü, Tepegören Mah., Tütüncüler Köyü, Uçarsu Köyü, Uğurlu Mah., Üzümlü Mah., Yalı Mah., Yaylacık Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşılyurt Mah., Yeşiltepe Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yolbaşı Mah., Zaferli Köyü, Zeytinlik Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akçaabat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akçaabat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akçaabat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akçaabat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akçaabat Posta Kodu 2024

Web sitemizde Akçaabat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akçaabat posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akçaabat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akçaabat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akçaabat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akçaabat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akçaabat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akçaabat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akçaabat Mahalleleri