Zile Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 60400

Posta Kodu Sorgulama

Zile Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 60400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Zile adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Zile’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Zile Posta Kodu 60400. Zile adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Zile Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Zile adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Zile gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Zile adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Zile posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Zile da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Zile adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Zile Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Zile Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Zile İlçesinde toplamda 102 tane mahalle bulunmaktadır. Zile Mahalleleri (Akdoğan Köyü, Akgüller Köyü, Akkılıç Köyü, Alacamescitzir Mah., Alamescitbala Mah., Alayurt Köyü, Alıçözü Köyü, Alibağı Köyü, Alikadı Mah., Armutalan Köyü, Bağlarpınarı Köyü, Bahçelievler Mah., Bayırköy Köyü, Belkaya Köyü, Belpınar Köyü, Binbaşıoğlu Köyü, Boldacı Köyü, Büyükkarayün Köyü, Camiikebir Mah., Cedid Mah., Çakırcalı Köyü, Çamdere Köyü, Çapak Köyü, Çayır Köyü, Çeltek Köyü, Çiçekpınarı Köyü, Çiftlikköy Köyü, Derebaşı Köyü, Dinçerler Mah., Dutlupınar Mah., Edeköy Köyü, Elmacık Köyü, Emirören Köyü, Evrenköy Köyü, Fatih Köyü, Göçenli Köyü, Gölcük Köyü, Güblüce Köyü, Güngörmez Köyü, Güzelbeyli Köyü, Hacılar Köyü, Hacımehmet Mah., Hasanağa Köyü, Hatippınarı Köyü, İstasyon Mah., Karabalçık Köyü, Karakaya Köyü, Karakuzu Köyü, Karşıyaka Köyü, Kepez Köyü, Kervansaray Köyü, Kırlar Köyü, Kireçli Köyü, Kislik Mah., Korucuk Köyü, Kozdere Köyü, Kurşunlu Köyü, Kuruçay Köyü, Kurupınar Köyü, Küçükkarayün Köyü, Küçüközlü Köyü, Minareikebir Mah., Minareisağır Mah., Mollayahya Mah., Nakkaş Mah., Olukman Köyü, Orta Mah., Osmanpınarı Köyü, Özyurt Köyü, Palanlı Köyü, Sakiler Mah., Salur Köyü, Saraçköy Köyü, Savcıköy Köyü, Selamet Köyü, Sofular Köyü, Söğütözü Köyü, Süleymaniye Köyü, Şeyhali Mah., Şeyhkolu Mah., Şeyhnusrettin Köyü, Taşkıran Köyü, Turgutalp Köyü, Uğurluören Köyü, Üçkaya Köyü, Üçköy Köyü, Ütük Köyü, Üyük Köyü, Yalınyazı Köyü, Yalnızköy Köyü, Yaylakent Köyü, Yaylayolu Köyü, Yazıcı Mah., Yenidağiçi Köyü, Yeniderbent Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilce Köyü, Yıldıztepe Köyü, Yunusemre Mah., Yünlü Köyü, Zincirlisüfla Mah., Zincirliülya Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Zile adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zile Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Zile posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Zile seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Zile Posta Kodu 2024

Web sitemizde Zile posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Zile posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Zile posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Zile adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Zile adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Zile adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Zile nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Zile da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Zile Mahalleleri