Turhal Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 60300

Posta Kodu Sorgulama

Turhal Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 60300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Turhal adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Turhal’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Turhal Posta Kodu 60300. Turhal adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Turhal Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Turhal adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Turhal gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Turhal adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Turhal posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Turhal da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Turhal adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Turhal Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Turhal Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Turhal İlçesinde toplamda 86 tane mahalle bulunmaktadır. Turhal Mahalleleri (Ağcaşar Köyü, Akbuğday Köyü, Akçatarla Köyü, Arzupınar Köyü, Asarcık Mah., Ataköy Köyü, Ayranpınar Köyü, Bahar Mah., Bahçebaşı Köyü, Borsa Mah., Boyacılar Mah., Buzluk Köyü, Camikebir Mah., Celal Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıca Köyü, Çarıksız Köyü, Çayıraltı Köyü, Çaylı Köyü, Çivril Köyü, Dere Mah., Derebentçi Köyü, Dökmetepe Köyü, Emek Mah., Erenli Köyü, Eriklitekke Köyü, Fatih Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Gökdere Köyü, Gümüştop Köyü, Gündoğdu Mah., Güneş Mah., Gürsel Mah., Hacılar Mah., Hacılar(elalmış) Köyü, Hamam Mah., Hamide Köyü, Hasanlı Köyü, Kamalı Köyü, Karaevli Mah., Kargın Köyü, Kat Köyü, Kayacık Mah., Kayaören Köyü, Kazancı Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kenanevren Mah., Kızkayası Köyü, Kızoğlu Köyü, Koruluk Köyü, Kova Mah., Kuşoturağı Köyü, Kuytul Köyü, Kuzalan Köyü, Maraşalfevziçakmak Mah., Meydan Mah., Mimarsinan Mah., Müftü Mah., Necipköy Köyü, Nurkavak Mah., Organize Sanayi Bölgesi (osb), Ormanözü Köyü, Ortaköy Mah., Ovalı Köyü, Pazar Mah., Ray Mah., Samurçay Köyü, Sarıçiçek Köyü, Sarıkaya Köyü, Seyfidemirsoy Mah., Sütlüce Köyü, Taşlıhüyük Köyü, Tatlıcak Köyü, Uluöz Köyü, Ulutepe Köyü, Üçgözen Mah., Üçyol Köyü, Varvara Mah., Yağlıalan Köyü, Yavuzselim Mah., Yazıtepe Köyü, Yeniceler Köyü, Yeniköy Köyü, Yenisu Köyü, Yeşilalan Köyü, Yeşilırmak Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Turhal adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turhal Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turhal posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Turhal seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Turhal Posta Kodu 2024

Web sitemizde Turhal posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Turhal posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Turhal posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Turhal adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Turhal adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Turhal adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Turhal nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Turhal da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Turhal Mahalleleri